Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Tersine beyin göçünü hızlandıracak yasa

Tersine beyin göçünü hızlandıracak yasa

Çalışma ve sosyal Güvenlik bakanı Faruk Çelik, Yabancı İstihdamı Kanunu Çalışma Komisyonunda görüşülerek TBMM Genel Kuruluna sevk edildiğini açıkladı.

Giriş Tarihi: 19 Mart 2015 Perşembe 17:27
Tersine beyin göçünü hızlandıracak yasa

Yabancı İstihdamı Kanununu ile ersine beyin göçünün daha da hızlanacağını söyleyen Bakan Çelik; "18 Mart 2015 itibariyle Yabancı İstihdamı Kanunu Çalışma Komisyonunda görüşülerek TBMM Genel Kuruluna sevk edildi. Ülkemizdeki imkanların artmasıyla geçtiğimiz yıllarda başlayan tersine beyin göçünün Kanun ile daha da hızlanacaktır. Gelişmekte olan ülkeler arasında olan ülkemiz açısından yabancı sermayenin artırılması önem arz etmektedir. Yabancı İstihdamı Kanunu ile yabancı yatırımlarda çalışacak nitelikli personel ve ortaklara kolaylıklar. Yabancı yatırımların ülkemiz vatandaşlarına sağladığı istihdam da her geçen gün artmaktadır. Ülkemizin konumu da düşünüldüğünde yabancı sermaye açısından oldukça potansiyelli olduğu ortadadır. Büyüyen ekonomimiz ve ülke dinamizmi ile Türkiye, daha çok sermaye çekim merkezi haline gelecektir" dedi.

Mehmet Guli Aslan/ www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com