Advert
Advert
Advert

Tarsus'ta ilk hacı kafilesi dualarla uğurlandı

Mersin'in Tarsus ilçesinde bu yıl hac farizasını yerine getirmek için 44 hacı adayı dua ve gözyaşları arasında kutsal topraklara uğurlandı.

Tarsus'ta ilk hacı kafilesi dualarla uğurlandı
Tarsus'ta ilk hacı kafilesi dualarla uğurlandı

Tarsus’ta bu yıl hac farizasını yerine getirmek için ilk kafileden oluşan 44 kişi dualarla kutsal topraklara uğurlandı.

Ulu Camii avlusunda gerçekleşen törende ilk önce Kur’an-ı Kerim okunarak dualar yapıldı. Törende bir konuşma yapan Tarsus Müftüsü Hayri Eranay, “Türkiye’den ve Tarsus’tan birçok hacı adayımız kutsal topraklara gidiyor. Ülkemizin ümidi sizsiniz. Ümit olan ümitleri boşa çıkarmaz. Bu  otobüs sizleri kutsal yolculuğa Beytullah’a götürürken yüce bir toprağa gideceksiniz. Bunun bilincinde olun.  Şeytani konulardan uzak durun.” dedi.

Hacı adaylarından dua etmelerini isteyen Erenay, “Keşke Allah’ım nasip etse de biz de sizlerle gidebilsek. Burada olan problemlerimizin sona ermesi ve hacı adayı olarak kutsal topraklara gidip gelmeyi Allah’ım herkese nasip eylesin.  Buradaki suni problemlerimizin çözümü için dua edin. Beytullah’ı ilk gördüğünüzde reddedilmeyecek dualar edin. Orada araba, ev, toprak isteme gafletine düşmeyin. Hz. Muhammed Mustafa’nın  huzuruna hesap için vardığımızda  onun iftihar ettiği ümmetlerinden olmayı dileyin, bunun için dua edin.  Orada bizleri münevver eyle diye dua edin. Dolu dolu bir hac görevi yapın ve dolu dolu feyz alarak dönün. Rabbim sizleri orada Hz. Muhammed Mustafa’nın karşıladığı hacılardan eylesin.”  şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından aileleri ve yakınlarıyla vedalaşıp sevinç gözyaşı döken hacı adayları, kutsal topraklara gitmek için otobüsle Adana Havalimanına dualar ile uğurlandılar. (A. Hakim Kurt-İLKHA)


Mersin Tarsus
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu