Advert
Advert
Advert

Taliban, Kandahar Havaalanını Vurdu

Taliban, Kandahar Havaalanını Vurdu
Taliban, Kandahar Havaalanını Vurdu

Taliban sözcüsü Yusuf Ahmedi, dün akşam 21:00 sularında, Kandahar havaalanına füze saldırısı düzenlendiğini ilan etti. Ahmedi, saldırıda NATO birliklerini ağır kayıp verdiğini ileri sürdü.

Taliban iki gün önce de NATO birlikleri tarafından kullanılan Kandahar havaalanına füze saldırısı düzenlemişti.

Helmand'da Çatışmalar Devam Ediyor

Diğer yandan Taliban savaşçılarıyla NATO birlikleri arasındaki şiddetli çatışmalar Taliban'ın kalesi olarak bilinen Helmand'da devam ediyor.

Taliban sözcüsü Yusuf Ahmedi'nin bildirdiğine göre Helmand'ın Sangin semtine giren İngiliz birlikleri ile Taliban savaşçıları arasında dün çıkan çatışmalarda 4 İngiliz askeri öldürüldü, 3 asker de yaralandı.

Taliban'ın diğer sözcüsü Zebihullah Mücahid ise Balah eyaletinin Char Bolak semtine dün düzenlenen saldırıda 3 NATO askerinin öldürüldüğünü söyledi. Mücahid, NATO'ya ait askeri aracın, RPG ile vurulduğunu belirtti. İsvaç kaynakları da saldırı sırasında İsveçli 2 subayın öldüğünü, bir askerin de yaralandığını kabul etti.

Taliban ayrıca, Lagor eyalatinin Mehter Lam bölgesinde NATO ordusuna ait hareket halindeki bir tank hedef alındığını bildirdi. Mücahid, dün gerçekleştirilen bu saldırıda NATO askerlerinden 5 tanesinin öldürüldüğünü açıkladı. Görgü tanıkları, Taliban savaşçılarının gerçekleştirdiği bu saldırı sonrasında yolu trafiğe kapattığını aktardı.

isra haber

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı