Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem taksicilerinden geri adım

taksicilerinden geri adım

Yaşadıkları sıkıntılara dikkat çekmek isteyen taksiciler bugün için aldıkları kontak kapatma eyleminden geri adım attı.

Giriş Tarihi: 22 Eylül 2014 Pazartesi 12:10
taksicilerinden geri adım

Tekelleşmeyi eleştirmek ve yapılan ihalelere karşı çıkmak isteyen taksiciler bugün kontak kapatma kararı almıştı.


Tekelleşme oluşturacağı gerekçesiyle "Taksi Çağrı Merkezi Projesi"ni protesto etmek isteyen taksiciler, bugün için aldıkları kontak kapatma eyleminden geri adım attı.


İstanbul'da yapılacağı söylenen taksici eylemine ilişkin konuşan Taksiciler Vakfı Başkanı Güneş Taş, "İstanbul halkını cezalandırmayacağız" diyerek  kontak kapatmayacaklarını belirtti.


İhalenin tek bir firmaya verilmesine karşı olduklarını belirten Taş, “Özellikle İSPARK gibi dev bir kuruluşun, şaibeli bir ihale süreciyle, tek yüklenici olarak İsrailli firmadan hizmet almak için anlaştığını, ilgili firmanın web sitesinden duymak, taksici esnafı olarak bizleri yaralamaktadır. Bu kampanyayla amacımız belediye tarafından teknik yeterliliğe sahip yerli ve yabancı firmaların da lisans alarak, serbestçe bu işi yapmalarıdır. Bu sayede rekabet artacak, kalite gelecek, taksici esnafı ve müşterisi kazanacaktır. Taksi ulaşımı sektöründe tekelleşme istemiyoruz”  şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan durumu çözmesini isteyen Taş, "22 Eylül Pazartesi günü kontak kapatmayacağız. Haklı olduğumuz durumda kontak kapatarak İstanbul halkını cezalandırmayacağız. Sektörümüzde tekelleşme istemiyoruz. Taksici dostu olduğunu her ortamda dile getiren Cumhurbaşkanımızdan, bu haksızlığı gidermesi için destek bekliyoruz.
İstanbul'da 17 bin 500 taksi ile ulaşıma ve İstanbul halkına hizmet ediyoruz. Bu kampanyayla amacımız, belediye tarafından teknik yeterliliğe sahip yerli ve yabancı firmaların da lisans alarak serbestçe bu işi yapmalarıdır. Bu sayede rekabet artacak kalite gelecek, taksici esnafı ve müşterisi kazanacaktır.
Taksi ulaşımı sektöründe tekelleşme istemiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız taksici dostudur, yaşanan süreci hem kendisine anlatacağız, hem de topladığımız imzaları sunacağız. Biz devletimiz ve milletimiz için varız."  ifadelerini kullandı.  (İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Karaköprü'de yeni yollar açılıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com