Advert
Advert
Advert

taksicilerinden geri adım

Yaşadıkları sıkıntılara dikkat çekmek isteyen taksiciler bugün için aldıkları kontak kapatma eyleminden geri adım attı.

taksicilerinden geri adım
taksicilerinden geri adım

Tekelleşmeyi eleştirmek ve yapılan ihalelere karşı çıkmak isteyen taksiciler bugün kontak kapatma kararı almıştı.


Tekelleşme oluşturacağı gerekçesiyle "Taksi Çağrı Merkezi Projesi"ni protesto etmek isteyen taksiciler, bugün için aldıkları kontak kapatma eyleminden geri adım attı.


İstanbul'da yapılacağı söylenen taksici eylemine ilişkin konuşan Taksiciler Vakfı Başkanı Güneş Taş, "İstanbul halkını cezalandırmayacağız" diyerek  kontak kapatmayacaklarını belirtti.


İhalenin tek bir firmaya verilmesine karşı olduklarını belirten Taş, “Özellikle İSPARK gibi dev bir kuruluşun, şaibeli bir ihale süreciyle, tek yüklenici olarak İsrailli firmadan hizmet almak için anlaştığını, ilgili firmanın web sitesinden duymak, taksici esnafı olarak bizleri yaralamaktadır. Bu kampanyayla amacımız belediye tarafından teknik yeterliliğe sahip yerli ve yabancı firmaların da lisans alarak, serbestçe bu işi yapmalarıdır. Bu sayede rekabet artacak, kalite gelecek, taksici esnafı ve müşterisi kazanacaktır. Taksi ulaşımı sektöründe tekelleşme istemiyoruz”  şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan durumu çözmesini isteyen Taş, "22 Eylül Pazartesi günü kontak kapatmayacağız. Haklı olduğumuz durumda kontak kapatarak İstanbul halkını cezalandırmayacağız. Sektörümüzde tekelleşme istemiyoruz. Taksici dostu olduğunu her ortamda dile getiren Cumhurbaşkanımızdan, bu haksızlığı gidermesi için destek bekliyoruz.
İstanbul'da 17 bin 500 taksi ile ulaşıma ve İstanbul halkına hizmet ediyoruz. Bu kampanyayla amacımız, belediye tarafından teknik yeterliliğe sahip yerli ve yabancı firmaların da lisans alarak serbestçe bu işi yapmalarıdır. Bu sayede rekabet artacak kalite gelecek, taksici esnafı ve müşterisi kazanacaktır.
Taksi ulaşımı sektöründe tekelleşme istemiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız taksici dostudur, yaşanan süreci hem kendisine anlatacağız, hem de topladığımız imzaları sunacağız. Biz devletimiz ve milletimiz için varız."  ifadelerini kullandı.  (İLKHA)


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu