Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Taksicilerin İngilizce konuşmasını isteyen Erdoğan, yalnız müşteriye One minute değil Welcome demelerini istedi

Taksicilerin İngilizce konuşmasını isteyen Erdoğan, yalnız müşteriye One minute değil Welcome demelerini istedi

Giriş Tarihi: 30 Nisan 2011 Cumartesi 23:30
Taksicilerin İngilizce konuşmasını isteyen Erdoğan, yalnız müşteriye One minute değil Welcome demelerini istedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan taksicilere İngilizce dersi verdi:
İngilizce konuşacaksınız. Yalnız müşteriye One munite dersen gelmez, Welcome diyeceksiniz


İstanbul Taksiciler Esnaf Odasının Haliç Kongre Merkezinde düzenlediği etkinlikte taksicilerle biraraya gelen Erdoğan ilk olarak 1985ten bugüne, direksiyonu başında saldırıya uğrayarak hayatını kaybeden 105 taksiciyi andı. Ardından taksicilerin önemini anlattı, sorunlarını değerlendirdi.

KORSAN TAKSİYE SIKI TAKİP

Korsan taksi konusunun takipçisi olduklarını belirten Erdoğan, Valilik olarak, emniyet müdürlüğü olarak bu işin peşini bırakmıyoruz, bırakmayacağız. İnşallah yeni dönemde, tabii burada bu işin yasal düzenlemelerini de çok daha ciddi, çok daha caydırıcı şekilde alacağız. Bunun yasasını çok daha farklı şekilde çıkaracağız. Bu bir hak gasbıdır, buna müsaade edilemez, buna müsaade edemeyiz dedi.

MÜŞTERİYE ONE MİNUTE DEMEYİN

Erdoğan, İstanbulda tarihe, turizme, kültüre ve spora yaptıkları yatırımlarla kente gelen turist sayısının 10 milyona yaklaştığını söyledi.

Bunun aynı zamanda şoförlerin hareketini de artıracağını ifade eden Erdoğan, federasyonun yabancı dil kurslarını yaygınlaştırması gerektiğini, şoförlerin de artık İngilizce konuşmasının önemli olduğunu vurgulayarak, Şakır şakır İngilizce konuşacaksınız. Yalnız müşteriye One munite dersen gelmez, onu söyleyeyim. Müşteriye Welcome diyeceksin, gelecek şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Nihat Çiftçi: Ceylanpınar Gelişiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com