Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Yaşam Su yönetimi çalıştayı yapıldı

Su yönetimi çalıştayı yapıldı

Harran, Adıyaman ve Çukurova Üniversitesi ortaklığıyla yürütülen Su Yönetimi Paydaşlar Çalıştayı yapıldı.

Giriş Tarihi: 3 Kasım 2014 Pazartesi 16:52
Su yönetimi çalıştayı yapıldı

 Suyun yerinde ve doğru bir şeklide kullanımı için Şanlıurfa’da Harran, Adıyaman ve Çukurova Üniversitesi ortaklığıyla yürütülen Su Yönetimi Paydaşlar Çalıştayı düzenlendi.

Ziraat Odası konferans salonunda yapılan ve 2 gün sürecek olan toplantıda  Japonya Kobe Üniversitesi, Japonya Rıhn İnstitute, Japonya Graduate School of Fisheries Science and Environmental Studies, Adıyaman Üniversitesi, Şuski Genel Müdürlüğü, TMMOB, DSİ 15.Böl.Md, Gapteyam, Su Dernekleri, Meta research, Doğa Koruma Merkezi, Önder Çiftçi derneği, Koruklu, Yalınlı, Tahılalan, Haktanır, Cullap, Kurtuluş sulama birlikleri, Atatürk barajı sulama birliği, GAP tarımsal araş.ve eğitim merkezi, Halk sağlığı Md., gıda tarım ve hayvancılık il Md. Adıyaman DSİ, ziraat odasından temsilciler katıldılar.

Yapılan toplantıda suyun önemine değinildi. Suyun insan yaşamının vazgeçilmez ihtiyacı olduğu dile getirilen çalıştayda; artan nüfus, gelişen tarım ve yaygınlaşan endüstri nedeniyle suya olan talep en yüksek düzeye çıktığı, su kaynaklarının doğru yönetimi ile suyu kullanan tüm paydaşların gereksinimin karşılanması olası ve bununla birlikte yanlış kullanımlar su kıtlığı, sağlık sorunları, tarımsal yetersizlik ve tuzlanmanın da aralarında olduğu birçok sorunu ortaya çıkarabileceği belirtildi.

Proje kapsamında yüzlerce toprak ve su analizleri yapılmış, Şanlıurfa, Adıyaman ve Adana’da sulama birlikleri ve çiftçilerle anketler gerçekleştirilerek toprak, su ve arazi kullanımına ait veriler elde edildiği, sulama birlikleri ve su ile ilgili her sektörle görüşülmelere devam edilmekte olduğu ifade edildi.

Tören sonunda çalıştay komitesi tarafından gece sulaması yapan çiftçilere ve yurt dışından gelen proje ortaklarına onurluk sunumu yapıldı. (Sedat Kuşulay-İLKHA)
 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa’da çocuk istismarı sempozyumu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com