Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık "Stajyer Sürücü" olmamak için son 4 gün

"Stajyer Sürücü" olmamak için son 4 gün

Yılbaşından itibaren başlayacak "Stajyer Sürücü" uygulamasına takılmamak için Adana Trafik Tescil Şube Müdürlüğüne akın eden vatandaşlar, uzun kuyruklar oluşturdu.

Giriş Tarihi: 28 Aralık 2015 Pazartesi 11:28

“Stajyer Sürücü” olmamak için son 4 güne girilirken sürücü sertifikası almış ancak 1 Ocak 2016'dan önce bunu sürücü belgesine dönüştürmek isteyenler,  Trafik Tescil Şube Müdürlüğüne adeta akın etti. Uzayan kuyruklar nedeniyle sıra alamayan bazı vatandaşlar ise gece yarısından itibaren gelerek verilecek sıra numarasını bekledi.

Daha önce sürücü kurslarına müracaat edip sertifika almaya hak kazanan sürücü adaylarının stajyer ehliyet uygulamasına kalmamaları için 31 Aralık 2015 tarihine kadar Trafik Tescil Bürolarına başvurarak ehliyetlerini almaları gerekiyor.

“Stajyer Sürücü” uygulamasına takılmamak için sabahın erken saatlerinde Adana Trafik Tescil Şube Müdürlüğüne gelen sürücü adayları, işlem yaptırmaktan çok dışarıda kendilerine verilecek sıra numarasını alabilmek için saatlerce beklemek zorunda kalırken bazı vatandaşlar ise çareyi gece yarısı gelerek girişte beklemekte buldu.

Sürücü adayları tedirgin

Uzayan kuyruk ve sıra alamamaktan dert yanan Ahmet Günakı, “Son güne kalıp stajyer sürücü olmamak için ehliyetimi almaya geldim ancak sıra bile alamadım. Yoğunluktan dolayı sistemin çöktüğü ve işlem yapılamadığı söyleniyor. Benim gibi ehliyet almaya hak kazanmış on binlerce sürücü adayı var, bu konuda yetkililerden duyarlılık bekliyoruz. Süreyi uzatmalarını istiyoruz” diye konuştu.

Ehliyet almaya hak kazananların haklarının, 1 Ocak 2016 tarihinden sonra da korunması gerektiğini ifade eden sürücü adayları,  “Günde 250 kişiye sıra veriliyormuş. Bugün sıranın bize gelip gelmeyeceğini bilemiyoruz. Yılsonuna kadar ehliyetimizi almadığımız takdirde sertifikalarımızın sil baştan olacağı söyleniyor, bir belirsizlik var. Bu konuda mutlaka yetkililer bir çözüm üretmeli.” ifadeleriyle endişelerini dile getirdiler.

Öte yandan, ‘uzayan kuyruk ile işlemler geç yapılıyor’ şeklindeki tepkileri sorduğumuz Adana Trafik Tescil Şube Müdürlüğü görevlileri, bu sorunların yoğunluktan kaynaklandığını belirttiler. Sürücü sertifikası alanların ehliyet almak için yılın son haftalarını beklemeleri sebebiyle ülke genelinde bu tür sıkıntılar oluştuğunu vurgulayan görevliler, vatandaşların mağdur olmamaları için gerekli önlemlerin alınması gerekliliğini de ayrıca dile getirdiler. (Ayhan Kaya- İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Harran Tıp'ın başhekimi değişti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com