Advert
Advert
Advert

Sorun çözüldü! 6 Bin Öğrenci Eğitim Görüyordu

Şanlırfa Haliliye ilçesine bağlı Akabe TOKİ bölgesinde Yaklaşık altı bin öğrencinin eğitim gördüğü kompleks okulun ulaşım sorunu çözümü için yapılan girişimler hedefine ulaşarak öğrencileri mutlu edecek bir netice ile sonuçlandı.

Sorun çözüldü! 6 Bin Öğrenci Eğitim Görüyordu
Sorun çözüldü! 6 Bin Öğrenci Eğitim Görüyordu admin

Bünyesinde dört lise ve üç ortaokulun bulunduğu kompleks okula ulaşım, köprülü kavşak tamamlanıncaya kadar Fatih Sultan Mehmet İlkokulunun bulunduğu kavşaktan sağlanacakken okul için üst geçit ise karayolları tarafından yapılacak. Ayrıca okulda yaşanan internet sorunlarının giderilmesi için girişimde bulunularak Türk Telekom ile de bir dizi görüşme gerçekleştirildi.  Yeşiltaş, yaşanan sorunlar için ellerinden gelen tüm imkanları seferber edeceklerini söylerken 

Akabe Toki çıkışındaki kompleks okulların asfalt yol yapımı için düğmeye basıldı. Yaklaşık altı bin öğrencinin eğitim gördüğü kompleks okulun ulaşım sorunu ile ilgili daha önce yapılan görüşmeler neticesinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Emin Yeşiltaş, Eğitim Bir-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun ve yedi okul müdürü bir araya geldi. 

Görüşmede kompleks okulun asfalt yol, üst geçit, doğalgaz ve internet sorunları gibi konu başlıkları ele alındı. Okulun yol sorunun Büyükşehir Belediyesi tarafından ortadan kaldıracağını duyuran İbrahim Coşkun, daha önce Eyyübiye Belediyesi tarafından alt yapısı tamamlanan okulun asfalt çalışmalarının Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacağını belirtti. Okulların karşısındaki moloz yığınlarının oluşturduğu çirkin görüntü için de peyzaj çalışması yapılacağının müjdesini veren Coşkun, ihata duvarlarının büyükşehir tarafından boyanacağını ve öğrencilerin okula güvenli bir şekilde gelebilmeleri için de Fatih Sultan Mehmet İlkokulu’nun önüne durak konulmasını talep ettiklerini söyledi. 

Eğitim BİR-SEN Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun, başta Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi olmak üzere, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’ye, Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Emin Yeşiltaş’a ve emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

eğitim sorunu okul yolu sorunu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır