Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Röportaj Sloganını unuttu, tıklama rekoru kırdı VİDEO

Sloganını unuttu, tıklama rekoru kırdı VİDEO

Geçtiğimiz aylarda video paylaşım sitelerinde ve sosyal medyada çokça tıklanan ve insana tebessüm ettiren görüntünün sahibiyle birlikteyiz.

Giriş Tarihi: 8 Temmuz 2013 Pazartesi 12:00
Sloganını unuttu, tıklama rekoru kırdı VİDEO

Özellikle sosyal medyada çok farklı ve sempatik yorumlara rastlayabildiğiz görüntünün müellifi  Şanlıurfalı Esnaf Hüseyin BAKIRCI Bey.. Hüseyin Beyle yaptığımız söyleşimiz gayet güzel ve bir o kadar da verimli oldu. Enine Boyuna sloganı unutmasını ve siyasetçi kimliği   hasebiyle  de güncel mevzuları konuştuk.


Hüseyin Bey Geçtiğimiz aylarda sizinle alakalı bir video görüntüsü internet sitelerinde oldukça ilgi gördü ve insanların tebessüm etmelerine vesile oldu siz bu görüntülerle ilgili ne düşünüyorsunuz ?


Öncelikle ben sorunuzu yanıtlamadan önce yaklaşmakta olan Ramazan ayının Tüm İslam alemine Ülkemize, birlik,huzur,kardeşlik ve Saadet getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.Çünkü Ramazan demek Kardeşlik demektir,Ramazan demek Birlik demektir.
Evet haklısınız sosyal medyada ve video paylaşım sitelerinde oldukça ilgi görmüş ve farklı güzel yorumlara sebep olmuş. benimde daha sonradan haberim oldu ve yapılan yorumlar bana da tebessüm ettirdi.


O gün “Demokratik açılım süreci” ile ilgili Urfa’daki STK’larla birlikte bir basın açıklamamız vardı bizde oradaydık.Evet Sloganımız yarım kalmıştı belki de ama işin özü o idi “Müslüman Uyuma…”Çünkü günümüz dünyasına ve İslam alemine baktığımız zaman Müslümanların bir rehavet içerisinde olduğunu görüyoruz.Onun için başımızda ki onca problem bir türlü çözülmüyor ve Müslümanlar bir ve beraber olamıyor.Dünya menfaatleri adeta bizleri narkozlamış vaziyette bizleri hipnoz ile uyutmuş vaziyette.Birilerinin parmak çıtlatmasıyla bu hipnozu bozması lazım.Müslümanın uykudan uyanması lazım..Bakın Gezi Parkı Olayları,Mısır’daki Askeri Darbe bunun birer örneği..Belki de tam yerinde oldu Müslüman Uyuma sloganı..Çünkü Bu kadar derdimiz varken bu kadar acımız varken insanın sloganı bile karıştırması normal. En büyük sloganımız bu olmalı bence “Müslüman Uyuma” uyanık olduk mu gerisini getirmemize gerek yok düşüncesindeyim..


Gezi Parkı Olayları demişken sizin bu konudaki düşünceleriniz nelerdir Hüseyin Bey..Malum yaklaşık 1 Aydır Gündemi meşgul ediyor.Sokaklar adeta savaş alanına dönmüş vaziyette..


Şuan başımızdaki hükümette seçimle işbaşına gelmiş bir iktidar var.Bu iktidarı da beğenmiyorsanız yine seçimle elindeki mührü almak lazım.Böyle sokaklarda anarşiye sebebiyet vererek bu işler çözülmez.Anarşiden,terörizmden bu milletin hayrına hiç bir şey çıkmaz.Biziktidarıda bu yönüyle eleştirdik.Birileri meydana çıktı diye sizde sokaklara çıkmayın aklı selim olun dedik.Ama tabi ki aldığımız cevap hepiniz biliyorsunuz “Yazıklar Olsun” oldu.Elbette bu sözler hoş değil bir müslümanın bir müslümana meydanlarda böyle seslenmesi hiç hoş değil.Çünkü uğraşacak onca işimiz varken İslam Birliğini Kurmak gibi bir derdimiz varken bizim böylesi kelimelerle uğraşacak vaktimiz yok.Bizim Başbakanımızıda uyarmamızın sebebi budur meydanlarda birbirimize çatarak İslam Birliği kurulmaz..Avrupa Birliği kapılarında beklersen işte gün gelir böyle yarı yolda bırakırlar.Çağrımızdır “Gel özüne dön bir zamanlar savunduğun gibi “İslam Birliği” de,Seni yetiştiren Hocana hürmeten “Bana ne Amerikadan”de,Gel“D8 yeniden kuralım” söylemleridir.
Efendim Mısır’da Askeri bir darbe yapıldı.Mısır’ın seçilmiş Cumhurbaşkanı Mursi görevden alınarak tutuklandı.İhvan Günlerdir meydanlarda ve Cumhurbaşkanlarını geri istiyorlar.Geçmişte Askeri Darbeye maruz kalmış bir partili olarak sizin düşünceleriniz nelerdir?


Biz inanıyoruz ki Allah kendi yolunda olanların yanındadır.Allah direnenlerle beraberdir.Mısırdaki olaylar gösteriyor ki ırkçı emperyalizmin Ortadoğu’daki Planları hala bitmedi.Dün Türkiye’yi karıştırmaya çalışması bugün Mısır’da aynı oyunu oynaması gösteriyor ki mesele demokrasi meselesi değil.Bundan 15 yıl öncesinde de Rahmetli Erbakan Hocamıza da aynı oyunu oynadılar ve Müslümanlar o zaman bu kadar cesur olmadılar ve sonrasında pişman oldular.Müslüman uyuma deyişimizin sebebi budur.Bu gün Başbakanı bu kadar destekleyen ve meydanlara bu kadar  inişinin bilinç altında geçmişte Erbakan’ın arkasında durmadık ve pişman olduk bari Erdoğan’ın arkasında duralım düşüncesiydi.İhvan’ında bu kararlı duruşu sayesinde inşallah Mısır’ın ikinci bahar günlerinin geleceği görünüyor gibi..


Hüseyin Bey öncelikle bu güzel sohbetinizden dolayı teşekkür ediyorum bizi kırmadınız.Son olarak okuyucularımıza neler söylemek istersiniz?
Estağfirullah asıl bizler memnun olduk. Faydalı olabildiysek derdimizi anlatabildiysek ne mutlu bize.Baştada dediğim gibi her gülünecek durumdan çıkarılacak bir ders vardır.Gülelim ama unutmayalım ki Müslümanların gerçekten uyumaması gerektiğini. Ülkemiz için Mısır için, Doğu Türkistan için, Arakaniçin, Gazze, Suriye, Irak ve unutulan Çeçenyai,çin dua edelim ve İslam Birliğinin kurulması için çalışalım. Çünkü Mazlumlar ayağa kalmadıkça Zalimler diz çökmez. Ülkemizdeki oyunun bozulması ve Müslüman ülkelerdeki oyunun bozulması için MÜSLÜMAN UYUMA!!!

Röportaj: Halil İbrahim Geylan /Balikligol.com

İŞTE O SLOGAN ANI!

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com