Advert
Advert
Advert

Siverek'te Miraç Kandili ihya edildi

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde Miraç Kandili Siverek Müftülüğü ve ilçedeki sivil toplum kuruluşlarının düzenlemiş olduğu programlarla ihya edildi.

Siverek'te Miraç Kandili ihya edildi
Siverek'te Miraç Kandili ihya edildi

Siverek İlçesinde, Siverek Müftülüğü ve çeşitli sivil toplum kuruluşları tarafından düzenlenen programlar ile Miraç Kandili ihya edildi.

 

Siverek Müftülüğü tarafından şehir merkezinde bulunan başta Şeyh Abdulkadir Geylani, Ulu Camii, Sulu Camii, Nedim Çobanoğlu Camii, Hz. Eyüp Cami olmak üzere tüm camilerde, yatsı namazının ardından mevlidi şerif okutuldu.

 

İlçenin Ayvanat Mahallesi'nde bulunan Şeyh Abdulkadir Geylani Camiinde yatsı namazının ardından mevlidi şerif okundu. İlahilerin okunduğu program sonunda Siverek Müftüsü Ahmet Hilmi Yazar tarafından dua okundu.

 

Programın sonunda İLKHA mikrofonlarına konuşan Siverek Müftüsü Ahmet Hilmi Yazar şu ifadeleri kullandı, “Bu gece kandil gecesiydi. Miraç kandilini en güzel şekilde ihya etmeye çalıştık. Siverek’teki hemen hemen bütün camilerimizde mevlidi şerif, vaaz, güzel ilahi programları oldu. Siverek halkının buradan tekrar miraç kandilini tebrik ediyorum. Cenabı Hakkın bizleri bu gibi mübarek gecelere tekrar tekrar kavuşturmasını ve bu geceleri en güzel şekilde değerlendirmeyi hepimize nasip eylesin. Bu gece özellikle Soma’da vefat eden, Bosna Hersek’te selden dolayı şehit düşen kardeşlerimizin, Mısır, Suriye ve Filistin’de şehit düşen kardeşlerimizin ruhlarına bağışladık, Allah’u Teala onların mekanlarını cennet eylesin inşallah”

 

Siverek İkra Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen Miraç Kandili programında, Eğitimci Mehmet Turan tarafından günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yapıldı. Tüm dünya Müslümanlar için yapılan duanın ardından tesbih namazı kılındı.

 

Siverek Hayrat Vakfı ve diğer sivil toplum kuruluşları tarafından Miraç kandili münasebetiyle çeşitli programlar düzenlendi.(Abdurahman Uğurlu/İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır