Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Siverekli gencin hukuk mücadelesi sonuç verdi

Siverekli gencin hukuk mücadelesi sonuç verdi

Siverekli üniversite öğrencisinin 'Yapı Öğretmenliği' mezunlarının 'Mühendislik Tamamlama Sınavları'na katılabilmesi için verdiği mücadele sonuç verdi.

Giriş Tarihi: 29 Ekim 2015 Perşembe 16:52
Siverekli gencin hukuk mücadelesi sonuç verdi

Yükseköğretim Kurulu, Yapı Ressamlığı Öğretmenliği ve Yapı Tasarımı Öğretmenliği mezunlarının da İnşaat Mühendisliği programında ‘Mühendislik Tamamlama Sınavları’na katılabileceğini açıkladı.

Siverek’te yaşayan Fırat Üniversitesi Yapı Ressamlığı bölümü mezunu Veysi Şenateş, 3795 sayılı yasa ile tüm teknik öğretmenlere tanınan mühendislik tamamlama hakkının Yapı Ressamlığı Öğretmenliği bölümüne de tanınması için Avukatı Zekeriya Naryaprağı aracılığı ile Danıştay’a başvurdu.

Danıştay 8. Dairesinin 22.05.2015 tarih ve 2014/6349 esas 2015/4914 sayılı kararı ile Yapı Ressamlığı Öğretmenliği ve Yapı Tasarımı Öğretmenliği mezunlarına, mühendislik tamamlama sınavına girme hakkı verildi. Danıştay’ın kararının ardından Yapı Ressamlığı Öğretmenliği ve Yapı Tasarımı Öğretmenliği mezunları Sakarya Üniversitesinde mühendislik tamamlama eğitimi alabilecek.

Konu hakkında bir açıklama yapan Zekariya Naryaprağı, 23 yıllık süren mağduriyetin giderildiğine dikkat çekti.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Karargah rahatsız haberinde Genelkurmay'dan açıklama geldi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com