Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Siverek İkra Der gazetecilerle bir araya geldi

Siverek İkra Der gazetecilerle bir araya geldi

​Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde faaliyet yürüten İkra Der, ilçedeki gazetecilerle bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 3 Ocak 2016 Pazar 14:00
Siverek İkra Der gazetecilerle bir araya geldi

Siverek’te faaliyet gösteren İkra Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, ilçede görev yapan ulusal ve yerel basın temsilcileryle kahvaltıda bir araya geldi.

Topluca yapılan kahvaltının ardından dernek başkanı Abdulgafur Karaca tarafından derneğin sosyal, kültürel, eğitim ve yardım çalışmaları ile ilgili gazetecilere bilgi verildi.

İkra-Der’in 2015 yılı içerisinde yaptıkları yardım faaliyetlerine dikkat çeken Karaca, “Derneğimize başvuruda bulunan ihtiyaç sahibi 45 aileye her ay düzenli olarak yardımda bulunuyoruz. Ramazan ayı boyunca 243 aileye gıda,  50 aileye giyim, 70 aileye nakdi, 21 aileye ise ev eşyası yardımında bulunduk. Kurban Bayramında ise 216 ihtiyaç sahibi aileye et yardımında bulunduk.” dedi.

Derneğin sosyal ve kültürel çalışmaları ile ilgili gazetecilere bilgi veren dernek yönetim kurulu üyesi Hüseyin Şeker ise, “2015 yılında Mekke’nin fethi, ödüllü siyer sınavı, şehadet gecesi, Kutlu Doğum etkinliği başta olmak üzere birçok etkinlik düzenledik. Haftalık seminerlerimiz ile üye ve gönüllülerimizi çeşitli İslami konularda bilgilendirdik” dedi.

Derneğin eğitim çalışmaları hakkında bilgi veren Eğitimci Mehmet Aydın ise okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine yönelik çalışmaları hakkında gazetecilere bilgi verdi.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com