Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Siirt'te okul çağı bağışıklama hizmetleri başladı

Siirt'te okul çağı bağışıklama hizmetleri başladı

Siirt Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından anaokulu öğrencilerine yönelik bağışıklama hizmetleri başladı.

Giriş Tarihi: 17 Kasım 2015 Salı 15:32
Siirt'te okul çağı bağışıklama hizmetleri başladı

Siirt Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından anaokulu öğrencilerine yönelik bağışıklama hizmetleri başlarken, çocuklara kızamık, kızamıkçık, kabakulak aşıları yapıldı.

Bağışıklama hizmeti ilk olarak Siirt Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulunda verildi. Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından “Okul Aşı Günleri Uygulaması” kapsamında il genelinde ilköğretim çağındaki tüm çocuklar aşılanıyor. Tüm okulları tek tek dolaşan sağlık çalışanları, uygulama kapsamında tüm öğrencileri aşı yapmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyorlar.

Aşı çalışmasının ilçe genelindeki tüm okullarda yapılacağını belirten Halk Sağlığı Müdürü Dr. Bahadır Özdemir, ildeki tüm okullarda aşı çalışması sürdürdüklerini aktararak, aşılama programında hedef öğrencilerin tamamına aşı yapmak olduğunu ifade etti.

Okul çağı çocuklarına yönelik olarak 1. sınıf öğrencilerine 4'lü karma (difteri, boğmaca, tetanos, polio) ve KKK (Kızamık, Kızamıkçık, Kabakulak) aşıları uygulandığını, 8. sınıf öğrencilerine ise TD (Tetenoz, Difteri) aşılarını yapmaya çalıştıklarını aktaran İl Halk Sağlığı Müdürlüğü çalışanları; “Bağışıklıma hizmetleri kapsamında toplumda, özellikle bebek ve çocuklarda aşı ile korunabilir hastalıkların ortaya çıkışını engellemek ve bu hastalıklardan kaynaklanan ölümlerin ve sakatlıkların önüne geçmek amacıyla belli bir takvim çerçevesinde hastalıklar için riskli olan yaşa ulaşmadan kişileri koruma amacıyla uygulanan aşıların, aşı takvimine göre çocukların aşıları okul çağında yapılan dozlarla tamamlamaya çalışıyoruz.” dediler.  

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Akılcı İlaç Kullanımı Semineri

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com