Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Siirt'te 4 bin öğrenci Kürtçe dersi almaya başladı

Siirt'te 4 bin öğrenci Kürtçe dersi almaya başladı

Siirt'te 2015-2016 eğitim öğretim döneminde 4 bin öğrenci, seçmeli ders kapsamında Kürtçeyi öğrenmeye başladı.

Giriş Tarihi: 11 Kasım 2015 Çarşamba 17:32
Siirt'te 4 bin öğrenci Kürtçe dersi almaya başladı

Siirt'te 2015-2016 eğitim öğretim döneminde 4 bin öğrenci, "Yaşayan Diller ve Lehçeler" dersi kapsamında Kürtçeyi öğrenmeye başladı.

Milli Eğitim Bakanlığınca ortaokul ve imam hatip ortaokullarında "Yaşayan Diller ve Lehçeler" dersi kapsamında eğitimi verilen dillerden Kürtçenin Kurmanci lehçesini 4 bine yakın öğrenci seçerken, 77 öğrenci de Abazaca lehçesini seçti.

İl Milli Eğitim Müdürü Fethi Suay yaptığı açıklamada, Siirt'te öğrencilerin yoğun olarak Kurmanci ve Abazaca lehçesini tercih ettiğini, geçen yıla göre Kurmanciyi seçenlerin sayısının arttığını söyledi.

Siirt'te vatandaşların Türkçenin yanı sıra Kürtçe ve Arapça konuştuğunu hatırlatan Suay, "Siirt 3 dilin konuşulduğu bir şehirdir ve hemen hemen herkes birbirinin dilinden anlar. Seçmeli dersler sayesinde yeni nesil birbirini daha da iyi anlayacak." dedi. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Süleymaniyeli gençlere halı saha

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com