Advert
Advert
Advert

Siirtli hacı adayları dualarla uğurlandı

Hac ibadetlerini yerine getirmek üzere kutsal topraklara gidecek 99 kişilik hacı kafilesi, Siirt İl Müftülüğü önünden uğurlandı.

Siirtli hacı adayları dualarla uğurlandı
Siirtli hacı adayları dualarla uğurlandı

Hac ibadetlerini yerine getirmek üzere kutsal topraklara gidecek 99 hacı adayının yanı sıra iki din görevlisi, bir kafile başkanı ve bir bayan görevliden oluşan 99 kişilik kafile bu sabah Siirt’ten dualarla uğurlandı.

Siirt Müftülüğü önünde düzenlenen hacı uğurlama törenine, Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Siirt Müftüsü Faruk Arvas, din görevlileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, düzenlenen programda yaptığı konuşmada, “Değerli hacı adayları çok kutsal bir göreve gidiyorsunuz. Siirt’imizden ve ülkemizden selamlar götürün. Dualarınız insanlığın huzuru ve barışı için olsun. Aynı duygu ve düşüncelerle yine Türkiye'ye sizleri bekliyoruz.” dedi.

Hacı adaylarına seslenen Siirt İl Müftüsü Faruk Arvas, hacı adayların kutsal topraklara doğru yolculuğa çıkacaklarını belirterek, “Allah hepinizin ibadetlerini kabul eylesin. Gideceğiniz kutsal topraklardaki kılacağınız bir namaz burada kılmış olduğunuz bin namazdan daha hayırlıdır. Kutsal topraklarda zamanınızı iyi değerlendiriniz, boş ve yararsız şeylerle geçirmeyiniz, zamanınızı Kâbe’de ve Medine-i Münevvere’de ibadetle geçiriniz. Oradaki görevlerinizi tamamladıktan sonra sağ-salim hac görevinizi yerine getirir, sevdiklerinizle kucaklaşırsınız.” dedi.

Duygulu anların yaşandığı vedalaşmanın ardından hacı adayları kutsal topraklara uğurlandı. Hacı adaylarının 36 gün kutsal topraklarda kalacağı, 11 Ekim günü Türkiye’ye dönecekleri öğrenildi.     (Muhammed Dayan - İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle