Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Siirtli hacı adayları dualarla uğurlandı

Siirtli hacı adayları dualarla uğurlandı

Hac ibadetlerini yerine getirmek üzere kutsal topraklara gidecek 99 kişilik hacı kafilesi, Siirt İl Müftülüğü önünden uğurlandı.

Giriş Tarihi: 5 Eylül 2015 Cumartesi 17:21
Siirtli hacı adayları dualarla uğurlandı

Hac ibadetlerini yerine getirmek üzere kutsal topraklara gidecek 99 hacı adayının yanı sıra iki din görevlisi, bir kafile başkanı ve bir bayan görevliden oluşan 99 kişilik kafile bu sabah Siirt’ten dualarla uğurlandı.

Siirt Müftülüğü önünde düzenlenen hacı uğurlama törenine, Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Siirt Müftüsü Faruk Arvas, din görevlileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, düzenlenen programda yaptığı konuşmada, “Değerli hacı adayları çok kutsal bir göreve gidiyorsunuz. Siirt’imizden ve ülkemizden selamlar götürün. Dualarınız insanlığın huzuru ve barışı için olsun. Aynı duygu ve düşüncelerle yine Türkiye'ye sizleri bekliyoruz.” dedi.

Hacı adaylarına seslenen Siirt İl Müftüsü Faruk Arvas, hacı adayların kutsal topraklara doğru yolculuğa çıkacaklarını belirterek, “Allah hepinizin ibadetlerini kabul eylesin. Gideceğiniz kutsal topraklardaki kılacağınız bir namaz burada kılmış olduğunuz bin namazdan daha hayırlıdır. Kutsal topraklarda zamanınızı iyi değerlendiriniz, boş ve yararsız şeylerle geçirmeyiniz, zamanınızı Kâbe’de ve Medine-i Münevvere’de ibadetle geçiriniz. Oradaki görevlerinizi tamamladıktan sonra sağ-salim hac görevinizi yerine getirir, sevdiklerinizle kucaklaşırsınız.” dedi.

Duygulu anların yaşandığı vedalaşmanın ardından hacı adayları kutsal topraklara uğurlandı. Hacı adaylarının 36 gün kutsal topraklarda kalacağı, 11 Ekim günü Türkiye’ye dönecekleri öğrenildi.     (Muhammed Dayan - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Mehmet Akif İnan Devlet hastanesinin oto park sorunu çözülüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com