Advert
Advert
Advert

Şehidlerimize ağlayan bile yok!

Şehidlerimize ağlayan bile yok!
Şehidlerimize ağlayan bile yok!

Doğrudan müzakereler Washingtonda başlamadan hemen önce El-Halil kentinde dört Yahudi yerleşimci Filistin direnişi tarafından öldürüldü. Bu eylemi kınamak için yeryüzü doğusundan batısına kadar sarsıldı. Eylem, Filistin içinde ve dışında kınandı. Tabii herkesin protesto etmek ve kınamak için kendine has gerekçeleri vardı. Fakat tüm bu sesler, Şarm Eş-Şeyhte doğrudan görüşmeler başlamadan iki gün önce Gazzede üç Filistinli Siyonist topçusunun ateşiyle şehit olunca kesiliverdi.

Ben, Siyonistlerin öldürülmesini şiddetle kınayan ABD Başkanı Barack Obamayı Siyonistlerin işlediği cinayet karşısında sustuğu için ayıplamıyorum. Çünkü o da onlardan ve Siyonistlerden daha çok Siyonist. Aynı şekilde yabancıları da ayıplamıyorum. Fakat niçin Filistinli liderlerden herhangi bir kınama işitmedik? Barış sürecini destekleyen siyasi yorumcular ve medya sözcüleri neden sustu? Gazze müzakere hesaplarının dışında olsa da, nihayetinde Filistin toprağı. Ölümleri olması gerektiği gibi doğrudan müzakerelere etki etse de, şu anda olduğu gibi etki etmese de orada öldürülenler bizim halkımız ve kardeşlerimiz.

Filistinlilerin kanından oluşan göller henüz kurumadan barış serabının ardından koşmamız gerçekten üzüntü vericidir. O kan gölleri kurusa bile Filistin topraklarında barış gerçekleşmeyecektir. Nasıl gerçekleşsin ki? Her Siyonist partinin her biri diğerinden daha kanlı çeteler koalisyonundan oluşan kanlı terör devletinde iktidara ulaşmasını sağlayacak sabiteleri olmuş. Böyle olmasa dahi barış yine gerçekleşemeyecek...

Bunun kanıtı İsra Suresinde geliyor. Bu surede gelene iman edenin İsrail ile kalıcı barışa inanması mümkün değildir. Çünkü onlar kötülük ettiler, ceberrutluk yaptılar ve haddi aştılar. Ayeti kerimelerin müjdelediği gibi cezaları yaklaştı. Filistinli mültecilerin geri dönüşünü reddederek, Filistinlilerin devletin Yahudiliği ilkesini kabul etmelerinde ısrar ederek veya bazen dondurulmuş bazen de yarı dondurulmuş Yahudi yerleşim birimi inşası dalgasına kapılarak Filistinli müzakereciye karşı inatçı davranmaları boşuna değil. Çünkü onlar müzakereler yoluyla Filistinlilere asla barış sunmayacaklar. İşgal ettikleri topraklardan ancak yenilmiş ve boyunları önde çıkacaklar.

Filistin medyasından gerek Batı Yakada olsun gerekse Gazzede olsun Siyonistlerin işledikleri cinayetleri kamuoyuna duyurmasını temenni ediyorum. Çünkü terörist Siyonist hükümetlerin veya Siyonist gaspçılar sürüsünün akıttığı Filistinli kanı tüm siyasi hesapların ve grup çıkarlarının üzerindedir. Allahın izniyle yok olacak geçici anlaşmazlıkların da üzerindedir.

Dr.Isam Şaver / Filistin Enformasyon Merkezi


Etiketler:  Filistin Şehid El Halil Hamas El Fetih Mahmud Abbas haber 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!