Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Savaş bölgesine yardım seferberliği

Savaş bölgesine yardım seferberliği

Diyarbakır Ticaret Borsası(DTB) ve Esnaf ve Sanatkârlar Odası(ESOB) öncülüğünde başlatılan yardım kampanyasına destek veren 42 STK sağduyu sahibi herkesi yardım etmeye davet etti.

Giriş Tarihi: 1 Ekim 2014 Çarşamba 16:09
Savaş bölgesine yardım seferberliği

Kampanya dâhilinde, 42 STK’nın da desteğiyle toplanan yardım malzemelerinin, tek çatı altında toplanarak Suriye Kürdistan’ına gönderilmesi kararı alındı.

Platform adına bir basın açıklaması yapan ESOB başkanı Alican Ebedinoğlu,  birlik ve beraberlik ruhunu yeniden canlandıran Ortadoğu coğrafyasındaki gelişmeler üzerine böyle bir karar aldıklarını söyledi.

Suriye Kürdistan’ında bir insanlık dramı yaşandığını ve her gün binlerce insanın katledildiğini belirten Ebedinoğlu, giderek hızlanan iç savaşın, her türlü savaş hukukundan ve ahlaktan yoksun olarak devam etmesi durumunda milyonlarca sivil insanın ciddi bir güvenlik tehdidi altında olacağını söyledi.

Ebedinoğlu, “Burada ki insanlarımız açlık başta olmak üzere sağlık problemleri ile baş başa kalması bizleri endişelendirmektedir. Sivillere yönelik başlayan geniş çaplı katliamlar, beraberinde ilimiz ve bölgemize yoğun bir göçü başlatmış bulunmaktadır. 30 yıl boyunca Olağan Üstü Halı yaşayan ilimiz ve bölge halkımız yaşanan bu savaş ve göç karşısında aynı hassasiyetleri paylaşarak, Irak ve Suriye'de, topraklarında feryat ve ağıtların yükseldiği tüm coğrafyada yaşanan gelişmeler karşısın da seferber olduğumuzu belirtiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Diyarbakır Ticaret Borsası Yönetim ve Meclisi ile, Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve bünyesinde bulunan 42 Meslek Odasının birlikte oluşturdukları toplama merkezinde mağdur ve muhtaçlar için gıda ve giyim vb. yardım malzemelerinin toplandığını belirten Ebedinoğlu, “Diyarbakır'daki diğer sivil toplum kuruluşlarımızın, Diyarbakır ekonomisine yön veren iş adamlarımızı, tüccarımızı çiftçimizi ve duyarlı Diyarbakır halkımızı bu çağrımıza ve başlattığımız bu kampanyaya destek vermelerini önemle rica ediyoruz.” çağrısında bulundu. (İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Arazi sorununu Ankara’ya taşıdılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com