Reklamı Geç
Advert
Advert

Şanlurfalılar Yasin Börü’nün dağıtamadığı etleri dağıttılar

Şanlıurfa’da Geçen yıl 7 Ekim'de kurban eti dağıttıkları sırada PKK’lilerce katledilen Yasin Börü ve arkadaşlarının anısına başlatılan ‘Yasin Börü'nün ulaştıramadığı kurban etlerini sizler ulaştırın' kampanyası kapsamında fakir ve yoksullara kurban eti dağıtıldı.

Şanlurfalılar Yasin Börü’nün dağıtamadığı etleri dağıttılar
Şanlurfalılar Yasin Börü’nün dağıtamadığı etleri dağıttılarGeçen yıl 6-8 Ekim tarihinde kurban eti dağıtırken HDP/PKK yandaşları tarafından katledilen Yasin Börü ve arkadaşlarının anısına başlatılan ‘Yasin Börü'nün ulaştıramadığı kurban etlerini sizler ulaştırın' kampanyası kapsamında başlatılan kurban eti dağıtımına Şanlıurfa'dan da destek geldi.

Kampanyayla ilgili İlke Haber Ajansı’na bilgi veren Şanlıurfa Peygamber Sevdalıları Platformu Koordinatörü İbrahim Halil Göven, 'Yasin Börü'nün Ulaştıramadığı Kurban Etlerini Sizler Ulaştırın' adı altında başlatılan kampanyaya destek verdiklerini söyledi.

'Urfa'dan bu kampanyaya destek veriyoruz'


Yasinlerin bitmediğini, bilakis binlerce Yasin yetiştiğini belirten Göven, Şehit Yasin Börü’nün dağıtamadığı etleri, Yasin Börü ve arkadaşlarının resimlerinin üzerinde yer aldığı yelekler giyen gönüllüleri tarafından fakir ve muhtaç ailelere dağıtıldığını söyledi.

Göven, "Biz geçen sene 6-8 Ekim olaylarında kurban eti dağıtırken hunharca şehit edilen Yasin kardeşimizin, onunla birlikte şehit olan arkadaşlarının hatırasını yaşatmak için bugün Diyarbakır merkezli, Türkiye genelinde başlatılmış olan "Yasin Börü'nün ulaştıramadığı kurban etini siz ulaştırın" kampanyasına, Urfa'dan destek veriyoruz. Üç farklı bölgede arkadaşlarımız kurban eti dağıtıyor. İnşallah bu artarak devam edecektir. Burada Yasinlerimiz var. Bir Yasin şehit olduysa Elhamdülillah binlerce Yasinlerimiz yetişti. Zalimler ne kadar zulmederlerse etsinler, Yasinleri bitiremeyecekler, Yasinlerin sayısı gittikçe artacaktır İnşallah. Ve biz buradan o katleden zalimlere lanet ediyoruz. " dedi.

'Bu kampanyaya destek olmaya çağırıyoruz'


Herkesi bu hayırlı işte seferber olmaya çağıran Göven, "Müslümanları "Yasin Börü'nün ulaştırmadığı kurban etini siz ulaştırın" kampanyasına davet ediyoruz. Buradan da kurbanlarını bağışlayanları ve bu çalışmalara katkı sunan bütün kardeşlerimizi tebrik ediyoruz. Ayrıca kampanyaya destek veren Hayrat Vakfı, Deniz Feneri ve Günyüzü Derneğine Teşekkür Ederiz. Allah razı olsun kendilerinden." dedi.

(Ramazan Casuk-İLKHA)

yasin börü Şanlurfalılar Yasin Börü 6-8 Ekim olayları HDP PKK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Urfaspor'u İcraya verenlerin isimleri sosyal medyaya düştü
Urfaspor'u İcraya verenlerin isimleri sosyal medyaya düştü
Şanlıurfa'da Mesleki Ve Teknik Eğitimde Çığır Açacak Yenilik
Şanlıurfa'da Mesleki Ve Teknik Eğitimde Çığır Açacak Yenilik