Advert
Advert
Advert

ŞANLIURFA'YA SPOR'U SEVDİREN ADAM

Şanlıurfa'da sporda ilk akla gelen tabiki Şanlıurfaspordur. Yıllardır 2.liğde mücadele eden ve her seferinde talihsiz yenilgiler yaşayarak tüm Şanlıurfalıları hüsrana uğratan Şanlıurfaspor dışında da bir çok dal ve branştada yine şehrimizin adı güzel yerlere yazılıyor.

ŞANLIURFA'YA SPOR'U SEVDİREN ADAM
ŞANLIURFA'YA SPOR'U SEVDİREN ADAM


Bunların başında Kick- Boks geliyor. Dünya şampiyonun Şanlıurfalı olduğunu bir çoğumuz belkide bilmezken yine Kick-Boks adına bir çok önemli organizasyonlarda yine şehrimizde yapılmıştır. Bunları memleketimize kazandıran isim ise Miili Takım antranörü ve sporcu kimliği ile hep tanınan Murat Akaltun'dur..

Bunların yanı sıra Şanlıurfa'da hayal edilmeyen havacılık adına bir çok eğitim de yine Murat Akaltun gayret ve girişimleriyle Şanlıurfa'ya kazandırılmıştır. Havacılık okulunun Şanlıurfa'ya açılması için de bir çok temasları olan  Murat Akaltun nezninde gerçekleşmiştir. En kısa zamanda Havacılık eğitim merkezin açılacağı Şanlıurfa'da artık gençler havacılık alanında da istihdam edilecek.


Bu yıl içersinde Kick - Boks Şampiyonası yine Şanlıurfa'da yapılmıştır. Bu organizasyonların bir çoğuda ulasal tv'lerde canlı olarak yayınlandı. Binlerce sporcunun katılımıyla yapılan bu organizasyonlarda Şanlıurfa'nın tanıtımları da yapıldı. .

Ayrıca Kick-Boks Dünya Şampiyonları Seda Duygu Aygün,Erhan Deniz,Adem Bozkurt gibi bir çok sporcu Şanlıurfa'ya gelerek sporseverlerle buluşmasu sağlandı. .

Murat Akaltun kendi imkanlarıyla açtığı Doğu ve Güneydoğunun en büyük spor kompleksi hem bayanlara hemde erkeklere hizmet vermektedir. Salonma gelen çoğunluğu bayanlar artık sporla tanışıp çeşitli branşlarda şampiyonluk için ter döküyorlar.

Son olarak Boks Türkiye Şampiyonası Finalleri de Şanlıurfa'da yapıldı. Bu finallerin Şanlıurfa'da yapılması için bir çok kulisi bulunan Murat Akaltun bu finalleri Şanlıurfa'da yapılmasını sağladı.
Böylesi fedakar insanlara biz Şanlıurfalıların her zaman sahip çıkması gerekir
GAPHA


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu