Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Şanlıurfa'ya özel bir hastane daha geliyor

Şanlıurfa'ya özel bir hastane daha geliyor

Şanlıurfa’da her geçen gün sağlık yatırımları artıyor… Vakıflar Bölge Müdürü Müslüm Tüysüz, Paşabağı Mahalesinde 250 yataklı özel bir hastanenin yapılacağının müjdesini verdi. Tüysüz, ihalenin 8 Martta yapılacağını ve 4 yıl içerisinde bitirileceğini söyledi.

Giriş Tarihi: 28 Şubat 2013 Perşembe 13:20
Şanlıurfa'ya özel bir hastane daha geliyor

HASTANE’NİN YERİNİ 49 YILLIĞINA KİRAYA VERECEĞİZ

 

VAKIFLAR Bölge Müdürü Müslüm Tüysüz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Paşabağı Mahallesinde Şanlıurfa’ya en büyük özel hastanenin yapılacağı belirtti.

 

Hastanenin vakıf’a ait olan arazide yapılacağını ifade eden Tüysüz, “Tüysüz, Paşabağı Mahallesindeki Alım-Satımların mülkü yeri Ümügülsüm Vakfına ait.67.000 m2alan var. İşte onların bir kısmına vakıflar tarafından konut yapıldı. 15.000 /20.000 m2alana ise 250 yataklı hastane yapılacak. Bu hastane Şanlıurfa’nın en büyük özel hastanesi özelliğini taşıyor. Hastane’nin yerini 49 yıllığına kiraya vereceğiz. Bunu ihalesinin 8 Mart’ta yapacağız. İhale’yi kazanan firma, alanda çalışmalara başlayacaktır.Firmaya 48 ay süre verilecek.Ve bu süre zarfından firma inşaatı bitirene kadar her ay 1500 TL kira bedeli ödeyecek.İhale şartnamemizde ise aylık 63 bin TL fiyat belirledik.Bu fiyatı en yükseğe çıkaran ihaleyi alacaktır. şeklinde konuştu

 

BİR YIL’A KADAR TAŞINIRLAR

 

TÜYSÜZ, hastanenin hemen yanında bulunan 5 bin metre kare alana sahip araziyi ise kolej yapılacağını söyledi. Alım-Satımların taşınmasıyla ilgili çalışmaların devam ettiğini ifade eden Tüysüz, “Esnaf için Evren Sanayi Sitesi bitişiğinde bir arazi tahsil edildi. Buranın alt yapı çalışmalarında sona gelindi. İnşallah bir yıl’a kadar taşınırlar yeni yerlerine.” dedi.

Salih Demir / Olay

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Akılcı İlaç Kullanımı Semineri

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com