Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Şanlıurfa'da İmara Açılan Alanlar Konut Sektörünü Canlandırıyor

Şanlıurfa'da İmara Açılan Alanlar Konut Sektörünü Canlandırıyor

Giriş Tarihi: 31 Mayıs 2011 Salı 22:49
Şanlıurfa'da İmara Açılan Alanlar Konut Sektörünü Canlandırıyor

 Şanlıurfa Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Güllüoğlu, yeni imara açılan Dağ eteği, Sırrın-Karşıyaka, Süleymaniye-Direkli bölgelerinde alt yapı çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Şanlıurfa Belediyesinin imardan sorumlu başkan yardımcısı Güllüoğlu, bu imar alanlarının konut sektörünü canlandırmasını ve müttehitlere iş imkânları sağlamasını bekledikleri ifade etti.

Güllüoğlu, hızlı gelişen Şanlıurfa’ya ayak uydurması ve hızlı göçle birlikte yapılaşmanın kontrollü bir şekilde yapılması adına daha öncede imar planları yaptıklarını hatırlattı. Özelikle Dağ eteği ve Sırrın- Karşıyaka bölgesine hem alt yapı hizmetlerinin götürülmesini hem de bu bölgeleri daha cazip bir bölge yapmak için inşaat sektörüne sunmak için bazı adımlar attıklarını dile getiren Güllüoğlu, buraların altyapı projelerini tamamlayarak çalışmalara başladıklarının altını çizdi.

BELEDİYE, PERSONELİNE KONUT YAPIYOR

Güllüoğlu, Dağ eteği bölgesinde özelikle ilk etapta Şanlıurfa Belediye personeline hizmet etmek ve o bölgenin imar planına uygun bir şekilde, orada yapılaşmaya örnek sunmak adına belediye personeliyle birlikte bir kooperatif kurulduğunu vurguladı. Bu kooperatif çerçevesinde şuan kazıyı bitirdiklerini hatırlatan Güllüoğlu, “İnşallah hem Dağ eteği bölgesinde planlamaya örnek teşkil edecek hem de konutu olmayan belediye personeline konut yapma adına inşaat çalışmalarını başlattık.”dedi

URFA’YA KALİTELİ PLAN SUNMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Şanlıurfa Belediyesinin imardan sorumlu başkan yardımcısı İbrahim Güllüoğlu, imar çalışmaları ile ilgili şunları söyledi:”Biz belediye olarak yeni imar alanlarının düzenlenmesi, hızlı gelişen Şanlıurfa’ya ayak uydurması ve hızlı göçle birlikte yapılaşmanın kontrollü bir şekilde yapılması adına daha öncede açıkladığımız gibi imar planları yapmıştık. Ancak bunların devamında bu imar alanlarını konut sektörünün canlandırılmasını müttehitlerimize iş imkânlarının çıkartılması ile ilgili özelikle dağ eteği ve sırrın Karşıyaka bölgesinde buralara hem alt yapı hizmetlerinin götürülmesi hem bu bölgeleri daha cazip bir bölge olarak kullanmak üzere inşaat sektörüne sunmak üzere biz bazı adımlar attık ve atıyoruz. Özelikle alt yapı ile ilgili projeleri tamamladık ve bunların alt yapı çalışmalarına başladık. Hızlı bir şekilde burada yol açma çalışmalarını sürdürüyoruz. Dağ eteği bölgemizde özelikle ilk etapta Şanlıurfa Belediye personeline hizmet etmek ve o bölgeye imar planına uygun bir şekilde orda bir yapılaşmaya örnek sunmak adına belediye personelimizle birlikte bir kooperatif kuruldu. Bu kooperatif çerçevesinde şuan kazıyı bitirdik inşallah hem dağ eteği bölgesinde planlamaya örnek teşkil edecek hem de konutu olmayan belediye personeline konut yapma adına inşaat çalışmalarını başlattık. Bunun devamında dağ eteği bölgesinde Sırrın-Karşıyaka’da özelikle Süleymaniye-Direkli bölgesinde ve bunun devamında maşukla ilgili planlamalarımız bitirip yine hızla büyüyen Urfa’ya kaliteli bir plan sunma adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Eyyübiye Yenice'de yolu trafiğe kapattılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com