Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Şanlıurfa’da Akif İnan için mevlit programı düzenlendi

Şanlıurfa’da Akif İnan için mevlit programı düzenlendi

Türk Edebiyatının tanınan isimlerinden Şanlıurfalı Mehmet Akif İnan için, ölüm yıldönümünde kurucusu olduğu Eğitim Bir Sen tarafından memleketinde mevlit programı düzenlendi.

Giriş Tarihi: 6 Ocak 2015 Salı 16:19
Şanlıurfa’da Akif İnan için mevlit programı düzenlendi


Eğitim Bir Sen kurucularından Mehmet Akif İnan için ölümünün yıl dönümü münasebeti ile Memur Sen tarafından Hasan Paşa Camii’nde mevlit okutuldu.

Mevlit programına Memur-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun ve sevenleri iştirak etti. Programa katılması beklenen Memur- Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu’nun ise, olumsuz hava şartlarından dolayı mevlit programına katılamadığı belirtildi.

Mehmet Akif İnan kimdir?

12 Temmuz 1940 yılında Şanlıurfa’da doğdu. İlk kitabı "Edebiyat ve Medeniyet Üzerine" yi 1972 yılında çıkardı. İlk şiir kitabını ise 1974 yılında Hicret adıyla çıkardı. Daha sonra 1976-1990 yılları arasında Mavera Dergisi'nde kurucu olarak yer aldı.

1977-1980 yıllarında Gazi Eğitim Enstitüsü'nde Türkçe Edebiyat öğretmenliği yaptı. Bu dönemde eğitim Enstitüleri için Oktay Çağlar ile beraber "Yeni Türk Edebiyatını hazırladı. Daha sonra Ankara Fen Lisesi öğretmenliğine atandı. Vefatına kadar bu lisede öğretmenlik yaptı.

1985 yılında "Din ve Uygarlık" adlı denemeler kitabını çıkardı. 1991'de "Tenha Sözler"i yayınladı. 1993-2000 yıllarında Eğitim-Bir'i kurdu ve başkanlığını üstlendi. Aynı zamanda Memur-Sen Konfederasyonu başkanlığını yürüttü.

1999 Haziran'da rahatsızlandı ve ölümcül hastalığı teşhis edildi. Aynı yıl Aralık ayında Urfa'ya döndü. 6 Ocak 2000 günü bu şehirde vefat etti. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Uluslararası İslâm Bilgeleri Zirvesi Şanlıurfa’da düzenlenecek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com