Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Şanlıurfada aile hekimliği başlıyor

Şanlıurfada aile hekimliği başlıyor

Giriş Tarihi: 4 Kasım 2010 Perşembe 21:03
Şanlıurfada aile hekimliği başlıyor

Şanlıurfa İl Özel İdare toplantı salonunda Aile Hekimliğinin Şanlıurfa’ya gelişi konusunda bir toplantı düzenlendi.

        Şanlıurfa Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 13 Aralık 2010 tarihinde Şanlıurfa da başlayacak Aile Hekimliği uygulaması hakkında bir bilgilendirme toplantısı yapıldı. İl Özel İdare Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya Müdür yardımcısı Dr. Osman Cerrah katıldı.

        İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Osman Cerrah uygulama ile ilgili yaptığı açıklamada şu ana kadar 70 ilde uygulamanın başlatıldığına değinirken; “ Şanlıurfa son 11 il içerisinde olarak Aile Hekimliği Uygulamasına geçecek. Yani yılsonu itibarı ile tüm Türkiye de uygulama başlatılmış olacak. Şanlıurfa da bu uygulamadan önce 420-430 arası pratisyen hekim görevliydi. Bu uygulama ile şimdi aile hekimi olarak 454 adet pratisyen hekim görev yapacak. Yeni birimler ile 200 hekim daha Şanlıurfa’ya atanmış olacak. Bunlardan 150 arkadaşımızın ataması yapıldı. Böylece ilimizde hekim sayısında %50 artış oldu. Bu durum hizmetlere de yansıyınca büyük değişiklikler olacak. Şanlıurfa da 3470 nüfus başına bir aile hekimi düşecek” dedi.

 

Mehmet Emin Kuş/ www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfalılar sosyal medya üzerinden kampanya başlattılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com