Advert
Advert
Advert

ŞANLIURFA BİRİNCİLERİ BELLİ OLDU

2014 – 2015 yılı Türkiye Halkoyunları Federasyonunun programında bulunan il birincileri Halk Oyunları yarışmaları 28 Şubat 2015 Cumartesi günü Gap Arena kapalı spor sonunda yapıldı.

ŞANLIURFA BİRİNCİLERİ BELLİ OLDU
ŞANLIURFA BİRİNCİLERİ BELLİ OLDU

Güzel figürlerin sergilendiği seçmelerde Büyüklerde Gençlik Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü, Yıldızlar ve Miniklerde Belediye Spor Kulübü birinci oldu.
Şanlıurfa Halkoyunları İl Temsilcisi Atik Sahil, 2014 – 2015 yılı halkoyunları federasyonumuzun programında yer alan il birincileri seçmelerini Büyükler, Yıldızlar, Gençler ve Minikler olmak üzere 4 kategoride gerçekleştirildi.  Yarışmada dereceye giren kulüplerimiz Şanlıurfa’yı temsilen 28 Mart 2015’te yapılacak grup bölge yarışmalarına katılacaklar. Programımıza desteklerinden dolayı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız’a teşekkür ediyorum. Dereceye giren takımlarımıza başarılar diliyorum.Dedi.
Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız, Halkoyunları  tarihimizde ve kültürümüzde önemli yere sahiptir. Tarihimiz ve kültürümüzü canlı tutmak bu alanlara gençlerimiz yönlendirmek çok önemli bir vazifedir. Gençlerimizin de tarihimize kültürümüze sahip çıkarak bunları gelecek kuşaklara taşıması temennimizdir. Çalışmalarından dolayı İl Temsilcisi Atik Sahil’i, Gençlik Merkezi Gençlik ve Spor Kulübümüzün Antrenörü Emin Arkat’a ve tüm antrenörlerimize çok teşekkür ediyorum. Ayrıca halkoyunlarına gönül veren tüm gençlerimizi yürekten kutluyorum. Dereceye giren kulüpleri kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. " dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!