Advert
Advert

PTT şubelerinde sıra derdi bitmiyor

Gaziantep'in Nizip ilçesinde PTT şubesinde sırada bekleyen ilçe halkı şubede sadece tek veznenin çalışmasına isyan etti.

PTT şubelerinde sıra derdi bitmiyor
PTT şubelerinde sıra derdi bitmiyor

Nizip Hükümet Konağı PTT şubesinde sırada bekleyen ilçe halkı, şubede sadece tek veznenin çalışmasına isyan etti.

Nizip’te yeni bir şube açılması gerektiğini ifade eden vatandaşlar, Elektrik, su, internet, telefon ve daha birçok faturanın burada ödendiğini belirterek, şube açılmasa bile şubeler içerisinde vezneler açılması gerektiğini dile getirdi.

Şubede tek bir kişinin çalıştığını belirten bir vatandaş da, "Benim oğlumun raporu var İzmir’e gönderecektim sıradan dolayı geri döndüm. Birkaç gün sonra göndereceğim başka çare yok. Rabbim merhamet etsin.

İnsanlar burada perişan rezil. Bir tane vezneyle çalışıyorlar işimiz gücümüz var. Geliyoruz 1-2 saat sıra bekliyoruz. Bu memleketin sahibi yok böyle iş olmaz. Yetkililer buna bir çare bulsunlar." dedi.

Kuyruktan dolayı işini göremeden PTT'den ayrılan bir vatandaş ise, adeta isyan ederek, "Vezne bir tane olursa çalışan bir tane olursa memleketin nüfusu 150 bin olursa böyle olur işte, geldim gidiyorum. Gidip başka bir yerde yatıracağım ve yatıracağım yere bir de fiş parası ödeyeceğim. Zaten insanlar faturaları yatırmakta zorlanıyorlar. Her eve 300, 400, 500 TL'lik fatura geliyor. Memleketin hali böyle. Buradaki sorun sorumluların yeterince burayla ilgilenmemesinden kaynaklanıyor. Söyleyecek bir şey yok rezilliğin daniskası." sözleriyle tepkisini dile getirdi.   (Bayram Çakar - İLKHA)    


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hükümet harekete geçti! KDV Sistemi Değişiyor!
Hükümet harekete geçti! KDV Sistemi Değişiyor!
İşte Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Binasının Yapılacağı Yer
İşte Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Binasının Yapılacağı Yer