Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem PKK çatışmadan ayrılmak isteyen genci katletti

PKK çatışmadan ayrılmak isteyen genci katletti

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde çatışmada öldüğü iddia edilen Sertip Polat'ın örgütten ayrılmak istediği için PKK tarafından katledildiği ortaya çıktı. Öldürdükleri Polat'ın cenazesini ailesine vermeyen PKK, daha sonra da Polat'ın babasını, 'oğlunun cenazesine sahip çıkmadı' diye suçladı.

Giriş Tarihi: 5 Kasım 2015 Perşembe 17:20
PKK çatışmadan ayrılmak isteyen genci katletti

Silvan’da 3 mahallede ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından çıkan çatışmalarda ölen Sertip Polat’ın babası, PKK medyasının, “oğlunun cenazesine sahip çıkmadığı” yönündeki haberlerini yalanladı.

Çatışma bölgesine götürülen oğlunun örgütten ayrılmak istediği için PKK’liler tarafından katledildiğini belirten Acılı baba, PKK’nin daha sonra da, ısrar etmelerine rağmen oğlunun cenazesini kendilerine vermediğini söyledi.

İslami terbiye ile büyüttüğü oğlunun PKK’liler tarafından kandırılarak kendilerinden uzaklaştırıldığını ifade eden Baba Nizam Polat, “Gün geçtikçe oğlum İslam’dan uzaklaştırıldı. İki yıldır ben oğlumun hak yoluna geri dönmesi için çabaladım. Oğlumu bize düşman ettiler. Bu bize yapılan bir zülümdür. En sonunda oğlumu Silvan’da bulunan Tekel Mahallesine götürüp çatışmalara sürüklediler. Oğlum, amcasına, ‘Beni bu insanların arasından kurtarın’ demiş. Çatışmaların yaşandığı Tekel Mahallesinde onlardan ayrılacağını söyleyerek oradan uzaklaşmak istemiş. Fakat biraz uzaklaşınca arkadan ateş ederek onu katletmişler.” dedi.

PKK medyasının, kendisinin, Sertip’in cenazesini almadığı yönünde yalan haberler yaptığını belirten Nizam Polat, babası olarak defalarca ısrar etmesine rağmen cenazenin kendilerine verilmediğini ve Lice’ye götürülerek defnedildiğini belirtti. 

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MÜSLÜMAN’IN VE ÜMMETİN GÜVENLİĞİ (1)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com