Advert
Advert
Advert

"Paralel Yapı" operasyonunda 23 gözaltı

İstanbul merkezli 12 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen "Paralel Yapı" operasyonunda haklarında gözaltı kararı bulunan 32 kişiden 23'ünün gözaltına alındığı belirtiliyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen “Paralel Yapı" soruşturması kapsamında İstanbul merkezli birçok ilde eş zamanlı baskınlar düzenlendi. İstanbul, Ankara, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Batman, Eskişehir, Tunceli, Elazığ, Şırnak, Van ve Erzurum’da haklarında gözaltı kararı bulunan 32 kişiden 23'ünün gözaltına alındığı öğrenildi.

Hakkında gözaltı kararı bulunanlar arasında Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı, Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ve gazeteci Nuh Gönültaş’ın da bulunduğu ileri sürüldü.

Operasyon kapsamında; Samanyolu TV'de yayınlanan ''Sungurlar'' dizisinin yönetmeni Engin Koç Van'da gözaltına alındığı, yine aynı televizyonda yayınlanan ''Sungurlar'' ve ''Tek Türkiye'' dizilerinin yapımcısı Salih Asan ise Eskişehir'de gözaltına alındığı belirtiliyor.

Öte yandan, hakkında gözaltı kararı bulunan eski İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ile eski Hakkari Emniyet Müdürlüğü görevlerinde bulunan Tufan Ergüder’in de İstanbul Emniyet Müdürlüğüne getirildiği iddia edildi.

Soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının şüpheliler hakkında, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti egemenliğini ele geçirmek amacıyla baskı, yıldırma ve tehdit yöntemlerini kullanıp, örgütsel yapı oluşturarak, bu yapılanma altında iftira, kişi hürriyetinden yoksun kılma ve belgede sahtecilik" gibi iddialarla suçlamalarda bulunduğu öğrenildi. (İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Vali Erin, Şehit Ailelerini Evlerinde Ziyaret Etti
Vali Erin, Şehit Ailelerini Evlerinde Ziyaret Etti