Advert
Advert
Advert

Özyavuz'a Yoğun İlgi

Özyavuz'a Yoğun İlgi
Özyavuz'a Yoğun İlgi

 Bayanlar AK Parti Hükümetinin hizmetlerinden memnun olduklarını ve bayan vekile sahip oldukları içinde sorunlarını daha rahat aktardıklarını belirttiler.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Çağla Aktemur Özyavuz''Ak Parti Hükümeti olarak biz her zaman vatandaşımızın yanında olmaya çalışıyoruz. Urfa mızda 1.500.000 insan yaşamakta. 10 ilçemiz, 26 beldemiz ve 1109 köyümüz var. Bizim her an her yerde olmamız elbetteki mümkün değil. Ama şu demek değil ki, yanınıza gelmeyince sizleri unutuyoruz ya da hiçbir hizmet yapmıyoruz. Sosyal ilişkilerimiz açısından sizlerin yanına gelmek ve bir bayan olarak siz bayanlarla tanışmak, kaynaşmak ve bayanların gözüyle yapılabilecekleri tespit etmek amacıyla sizlerin yanındayım. Ak parti hükümeti olarak bayanlara son derece önem vermekteyiz. Eğitim, sağlık, ekonomik alanlarda nasıl hizmet ediyorsak, sosyal alanda da hizmet ediyoruz. Sosyal Devlet anlayışımızın amacına yönelik, aile yardımları,sağlık yardımları,eğitim yardımları, özürlü yardımları ve özel amaçlı yardımlar yapılmaktadır.sosyal güvenceden yoksun özürlü vatandaşların topluma uyumunu kolaylaştıracak her türlü araç gereç ihtiyaçları karşılanmaktadır. Sosyal güvencesi olsun ya da olmasın, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerine devam eden öğrencilere aylık 422 TL ödeme yapılmaktadır. Ülkemizde eşini kaybetmiş, sosyal güvenceden yoksun olan kadınlara yönelik yardım için bir araştırma projesi yapılmaktadır ve Eylül 2010 da tamamlanması planlanmaktadır.

Özürlü çocuğu olan bayanlara erken emeklilik olma hakkı tanındı. Kadın ve gençlerin istihdamını desteklemek için 18-29 yaşı arasında ,işverene ait sigorta primleri, 5 yıl boyunca işsizlik sigortası fonundan karşılanacak. Bununla daha çok insanın çalışmasını sağlayıp, işsizliğe bir çözüm bulmuş olduk. Gebe ve emziren kadınların çalıştırılma şartlarını iyileştirdik. Emzirme odaları ve çocuk bakım yurtlarına dair yönetmelik çıkardık. 2004 senesinde Devlet memuru olan bayanların doğum izinlerini artırdık.Doğumdan önce ve sonra 8 er hafta ücretli izin verileceği, doğum izninin bitiminden sonra 12 aya ücretsiz izin verilebileceği hükmü konuldu. Asgari ücret saptanmasında cinsiyet farkı kaldırıldı'' dedi.

Eyyübiye Mahalle Muhtarı Zeynel Avcı ve Şıh Maksut Mahalle Muhtarı Ahmet Çiftçi ziyaretlerinden ötürü AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Çağla Aktemur Özyavuz'a teşekkür ettiler. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler