Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Özcan, Paris Diyalogu Forumuna katılıyor

Özcan, Paris Diyalogu Forumuna katılıyor

Arap-Avrupa Araştırmaları Merkezi tarafından gerçekleştirilen “Paris Diyalogu Forumu” 9-10 Mart 2015 tarihleri arasında Fransa’nınbaşkenti Paris te başlıyor.

Giriş Tarihi: 9 Mart 2015 Pazartesi 21:42
Özcan, Paris Diyalogu Forumuna katılıyor


Sempozyumda genelde dünya, özelde Ortadoğu ülkelerinde İslamı referans aldığını söyleyen değişik İslami hareket ve grupların sebep olduğu terör faaliyetleri ve bunlarla mücadele yolları mercek altına alınacak.
Arap ve Batı dünyasından birçok seçkin siyasetçi, devlet adamı, araştırmacı, akademisyen ve strateji uzmanının katılacağı sempozyuma Türkiye’den AK Parti Şanlıurfa Milletvekili-Milli Savunma Komisyonu Üyesi Dr. Halil ÖZCAN konuşmacı olarak davet edildi.
Terörle mücadele konusundaki deneyimi, akademik kariyeri ve bölgeyi yakinen tanıması nedeniyle Araştırma Merkezi Başkanı Dr. Salih Bekir El Tayyar tarafından bizzat davet edilen Dr. Halil Özcan sempozyumun“Terörün Uluslararası ve Bölgesel Etkileri” konulu 2. oturumunda bir konuşma yapacak.
Uluslararası İlişkiler ve Stratejiler Merkezi Müdürü Pascal Bonifesmodaratörlüğünde yapılacak olan 2. oturumda Dr. Halil Özcan ın yanı sıra; İran dan Arap Merkezi Araştırmaları Bölüm Başkanı Muhammed Salih Sadıkıyan, Suudi Arabistan dan Prens Naif Bin Abdülaziz Güvenlik Üniversitesi Güvenlik Birimleri Profesörü Dr. Ali El Ruveyli, Mısır dan eski Dışişleri Bakan 1. Yardımcısı Mustafa El Faki ve terör uzmanı General İbrahim Hammad, Bahreyn’den Milletvekili ve İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Halid Abdülaziz El Şairiştirak edecek.
Terör-Tehlikeleri ve Mücadele Stratejileri, Terörün Tanımı-Fonlanması, Uluslararası-Bölgesel Etkileri Yansımaları, Terörle Mücadele Stratejileri, Terörle Mücadelede Medyanın Rolü başlıklarıyla 4 oturum olarak düzenlenen sempozyum yayınlanacak “Paris Kapanış Bildirisiyle” sona erdirilecek.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Dr. Halil Özcan “Fransa’da yakın zamanda meydana gelen Charlie Hebdo saldırısıyla terör ve ırkçılık sarmalıyla mücadele eden Avrupa ile,Suriye ve Ortadoğu dameydana gelenterör eylemlerle ilgili sorunlara cevap aranacağını”belirtti. Özcan açıklamasına “ 30 yılı aşkın bir süredir sınırlarımızın dışından topraklarımıza yöneltilen terör faaliyetleriyle mücadele ediyoruz. Uluslararası toplumu AB’yi ve komşularımızı defaatle uyarmamıza rağmen 40 binin üstünde insanımızı bu tür faaliyetlerde kaybettik. Terör ateşi bir yerde kalmıyor bu ateş bir süre sonra her yeri sarıyor. Bu ateşe karşı dayanışma içinde olmamız gerekiyor” diyerek “İslamofobi ciddi bir tehdit halinde geldiği bir dönemde düzenlenen bu sempozyum çok anlamlı. Çözümsüz hiçbir mesele yoktur yeter ki ortak irade beyanı olsun, el birliğiyle mücadele edilsin. Sempozyumda ülkemizi temsilen bu düşünceleri ifade edeceğim” diyerek konunu önemine işaret etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da turizme bir adım daha: Turizm zabıtası kuruldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com