Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Oy kullanma işlemleri sona erdi

Oy kullanma işlemleri sona erdi

26. dönem milletvekillerini belirlemek için yapılan milletvekili genel seçimleri için oy kullanma işlemleri sona erdi.

Giriş Tarihi: 1 Kasım 2015 Pazar 17:20
Oy kullanma işlemleri sona erdi

Doğu ve Güneydoğu’da saat 16.00’da sona eren oy verme işlemi, saat 17.00 itibariyle Batı illerinde de sona erdi. Oy verme işleminin sona ereceği saat 17.00 itibariyle sırada olan seçmenin oy kullanmasına izin verilirken sonradan gelenler oy kullanamadı.

Oy kullanma işlemlerinin sona ermesinin ardından sandıklar açıldı. Oy sayıp işlemleri sürerken bütün yayınlar saat 21.00'den sonra serbest olacak. YSK tarafından gerek görülmesi halinde saat 21.00'den önce de yayınların serbest bırakılmasına karar verilebilecek.

Yurtdışı oyları da Türkiye’de kullanılan oylarla eş zamanlı olarak sayılmaya başlandı.

Türkiye genelinde sakin geçen seçimler için Doğu ve Güneydoğu’da yoğun güvenlik önlemleri alındı. Bazı illerde seçmenler arandıktan sonra oy kullanacakları okullara alındı.

Genel olarak sakin geçen seçimlerde yer yer hile ve baskı girişimleri yaşandı. Şırnak’ın Cizre ilçesi başta olmak üzere bazı yerlerde HDP’lilerin sandığa gitmeyen seçmenin yerine oy kullandığı basına yansırken, bazı yerlerde de sonradan sandığa giden seçmenin kendilerinin yerine oy kullanıldığını gördü.

Şırnak’ın İdil ilçesine bağlı Tepeköy’ünde ise hasta ve yaşlılara refakat eden yakınlarını engellemeye çalışan HDP’liler, 7 Haziran seçiminden önce Kozluca köyünde yaptıkları provokasyonun bir benzerini gerçekleştirmek istediler. 

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da, Kırsal Mahallelerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com