Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Ortak Payda Derneği; 11 Nisan’a bizde karşıyız

Ortak Payda Derneği; 11 Nisan’a bizde karşıyız

11 Nisan Stadının yıkılmasının ardından meydan ve AVM veya otel olarak projelendirme çalışmalarına Ortak Payda Derneğinden tepki geldi.

Giriş Tarihi: 15 Kasım 2013 Cuma 17:08
Ortak Payda Derneği; 11 Nisan’a bizde karşıyız

Şehir trafiğinin içinden çıkılmaz bir hal alacağı gerekçesi ile bir an önce meydan olarak tescil esilmesini isteyen dernek yazı açıklama yaptı.

İşte o açıklama; “Ortak Payda Derneği olarak uzun süredir gündem de olan 11 Nisan Meydanı'nın bir an önce Şanlıurfa'nın ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda sonuçlandırılması gerektiğine inanıyoruz. ilimizde yapılması planlanan ve istihdam oluşturacak  AVM ve diğer alışveriş komplekslerine karşı değiliz. Ancak bu tür kompleksler planlanırken kentin sosyal,ekonomik,trafik vb.. unsurları göz önünde bulundurulmalı yer seçimi doğru yapılmalıdır.

 

Ortak Payda Derneği Teknik APK Birimi olarak yaptığımız çalışma da bölgede otopark sorunu olduğu 11 Nisan Meydanına yapılacak bir AVM ve Kentsel Dönüşüm Kapsamında Eski Hal Pazarına yapılması düşünülen AVM'nin şehrin trafik problemini daha da arttıracağı ve otopark sorununu içinden çıkılmaz bir hale getireceğini düşünmekteyiz.

Sonuç olarak 11 Nisan Meydanı'nın Şanlıurfa Halkının ve ilgili STK'ların ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda kentin yapısına uygun bir projelendirme ile sonuçlandırılmasını beklemekteyiz” denildi..

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Süleymaniye mahallesi’nin trafik çilesi devam ediyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com