Advert
Advert
Advert

Örnek Çalışma; Engelli Şarj İstasyonları

ŞANLIURFA/ Haliliye Belediyesi, bedensel engelli vatandaşların, akülü araçları için en çok ihtiyaç duyduğu şarj dolum istasyonlarını ilçedeki 5 farklı bölgeye kurarak, faaliyete sundu.

Örnek Çalışma; Engelli Şarj İstasyonları
Örnek Çalışma; Engelli Şarj İstasyonları admin

Haliliye Belediyesi, sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında bedensel engelli vatandaşların günlük hayatta kullandıkları akülü araçlarının şarj ihtiyacını karşılamak amacıyla yeni bir çalışma yaptı. Başkan Fevzi Demirkol’un talimatlarıyla yapılan çalışmayla Haliliye İlçesine bağlı Devteşti, Bağlarbaşı, Bamyasuyu, Sultan Fatih ve Veysel Karani mahallelerinde bulunan parklardaki uygun yerlere, ‘Engelli Aracı Şarj İstasyonu’ kuruldu.
Aynı anda üç engelli aracının şarj yapabileceği istasyon, bedensel engelli vatandaşların günlük hayatını kolaylaştıracak.

BAŞKAN DEMİRKOL, İNCELEME YAPTI
Başkan Fevzi Demirkol da, Veysel Karani Mahallesinde kurulumu yapılan Engelli Aracı Şarj İstasyonunu inceledi. Başkan Yardımcısı Osman Uludağ, Belediye Meclis Üyesi ve Engelli Komisyonu Başkanı Halil Ataş ve birim müdürlerinin de eşlik ettiği incelemede Başkan Demirkol’a, cihazın çalışma prensibiyle ilgili bilgi verildi.
Yapılan çalışmayla ilgili açıklama yapan Başkan Demirkol, şunları söyledi:
“Haliliye Belediyesi olarak ilçemizde yaşan tüm insanların, toplumun tüm kesimlerinin mutlu olması bizim için çok çok önemli. Haliliye Belediyesi olarak sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerine imza atmaya çalışıyoruz. Bu vesileyle engellilerimizin hayatını kolaylaştırmak, engellilerimizin sosyal hayata katılımını sağlamak amacıyla engellilerimizin günlük yaşamlarında kullanmış oldukları akülü araçlar için, elektrik ve şarj ihtiyacını karşılamak üzere yeni bir hizmete başladık. Dolum istasyonlarında, engelli kardeşlerimiz akülü araçlarını dolduracaklardır. Devteşti, Bağlarbaşı, Bahçelievler, Bamyasuyu ve Veysel Karani mahallelerimizde yapılmıştır. Beş noktada hizmet verecektir. Bu beş noktadaki hizmetimizin, engellilerimizin yaşamını kolaylaştırmada, engellilerimizin sosyal hayata katılımını sağlamada önemli bir görev olacağına inanıyoruz. Engellilerimize hayırlı olsun.”

Meclis Üyesi Ataş ise, “Engelliler Komisyonu başkanı olarak böyle bir önerge hazırladık ve sayın başkanımız hemen bu çalışmaya başladı. Engellilerimiz için büyük bir ihtiyaçtır” diye konuştu.

Bedensel engelli vatandaşlar da, yapılan hizmetten dolayı Haliliye Belediyesine ve Başkan Fevzi Demirkol’a teşekkür ettiler.

 

urfada Engelli Şarj İstasyonları Engelli Şarj İstasyonları Şarj İstasyonu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sığınmacı Konusunda Dünyaya Seslendi: Sorumluluk alın
Sığınmacı Konusunda Dünyaya Seslendi: Sorumluluk alın
 Erdoğan'dan Avrupa'yı tedirgin eden hamle!
Erdoğan'dan Avrupa'yı tedirgin eden hamle!