Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Öğrencilerin yarıyıl karne heyecanı

Öğrencilerin yarıyıl karne heyecanı

Şanlıurfa Genelinde; Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 603 bin öğrenci, 2 hafta sürecek yarı yıl tatiline girdi. Şanlıurfa valisi İzzettin Küçük Haliliye ilçesi Veysel Karani İmam Hatip ortaokulunda, karne dağıtım törenine katıldı.

Giriş Tarihi: 22 Ocak 2016 Cuma 13:19
Öğrencilerin yarıyıl karne heyecanı

24 bin 500 öğretmenin görev aldığı Şanlıurfa'da 603 bin öğrenci ile 50 bin Suriyeli öğrenci karnelerini aldılar.

2015-2016 eğitim ve öğretim yılının ilk yarısının sona ermesiyle Şanlıurfa genelinde 600 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı. Vali İzzettin Küçük; İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen karne dağıtım programında Veysel Karani Kız İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerine yarıyıl karnelerini dağıttı.

 

Okul girişinde öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılanan Vali İzzettin Küçük, sınıfları dolaşarak öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu. Öğrencilerle yakından ilgilenerek tek tek sohbet eden Vali İzzettin Küçük, öğrencilerin kitap okumalarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Öğrencilerin tek kişilik sıralarda oturduğuna dikkat çekerek il genelinde sınıf mevcutlarının düşürüldüğünü belirten Vali Küçük “Son iki senede 360 okul açtık. Bu yıl da 100 okul yapıyoruz. Bu okullarla önümüzdeki yıl Şanlıurfa genelinde sınıf mevcudu sayısı otuza yaklaşacak. Bir hedefimiz de okullarımızın sosyal, kültürel ve sportif alanlara sahip olmasıdır, o konuda da çalışmalarımıza devam ediyoruz. Çocuklarımız gözlerimizin ışığıdır. Bugünleri bizim için çok kıymetli çünkü yarınları onlara emanet edeceğiz” dedi.

Karne alan öğrencilerin tatillerini dinlenerek ve bol bol kitap okuyarak değerlendirmelerini isteyen Vali İzzettin Küçük; karne alan öğrencilerin ailelerine de: “Öğrencilerin karneleri biraz da velilerin ve bizlerin karnesidir. Nasıl ki çocuklarımızın başarılarıyla iftihar ediyorsak, varsa bir kusur onu da sadece öğrenciye yüklemek yanlış olur. Ev ve mahalle ortamı olsun, aile ve biz idarecilerin tutumu olsun, öğrencinin kendisi olsun bunda herkesin sorumluluğu var. Çocuklarımıza kızmak çok yanlış bir davranış, çocuklara kızmak onların moral ve motivasyonunu daha da düşürmekten başka bir işe yarayamayacaktır” sözleriyle seslendi.

 

Karne dağıtımının ardından öğrencilere müjdeli bir haber de veren Vali İzzettin Küçük; Milli Eğitim Müdürlüğünce yaptırılan, sadece öğrencilere ve ücretsiz olarak hizmet verecek bir sinema salonunun yakın bir zaman içerisinde açılacağı müjdesini verdi.

Karne dağıtım töreninde Vali İzzettin Küçük; öğrenci ve öğretmenlerle fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com