Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat MÜZİK MÜZESİNİN AÇILIŞINA TATLISES BEKLENİYOR‏

MÜZİK MÜZESİNİN AÇILIŞINA TATLISES BEKLENİYOR‏

Giriş Tarihi: 6 Eylül 2011 Salı 12:29
MÜZİK MÜZESİNİN AÇILIŞINA TATLISES BEKLENİYOR‏

Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba; "Açılışta Tatlıses’i de aralarında görmek istiyor" dedi.
Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba,  “ Ben hemşerilerime buradan bir müjde de vermiş olayım. Eğer şartlar elverişli olursa 24-25 Eylül 2011 tarihlerinde açılışını yapmayı planladığımız Müzik Müzesinde İbrahim Tatlısesi de aramızda görmekten şeref duyarız.”dedi
Şanlıurfa Belediyesinin kentteki tarihin gün yüzüne çıkarılması adına çok önemli röleve ve restorasyon çalışmaları yaptığını hatırlatan Fakıbaba,  Harrankapı’da Doğu Surlarının Açığa Çıkarılması Projesi ve “Yasinin Kahvesi” olarak bilinen mekânın “Müzik Müzesi”ne dönüştürülmesi adına yürütülen çalışmalarda sona yaklaşıldığını söyledi.
Geçmiş dönemlerde Urfa’nın yetiştirmiş olduğu birçok müzisyenin ve sanatçının mekânı olan “Yasinin Kahvesi”ne İbrahim Tatlıses’in isminin verilmesini bir Urfalı olarak önce kendisini çok mutlu ettiğini aktaran Fakıbaba, b u kararın alınmasında emeği geçen belediye meclis üyelerine teşekkür etti.
Urfalılar hastalıkta da sağlıkta Tatlıses’in yanında
 İbrahim Tatlıses yalnızca Urfalıların değil Türkiye’nin bir gururu olduğunu vurgulayan Fakıbaba, Tatlıses’in isminin müzik müzesine verilmesinin yerinde alınmış bir karar olduğunu belirtti.
İbrahim Tatlıses ile sürekli görüşme halinde olduklarını anlatan Fakıbaba, Tatlıses’in sağlığının her geçen gün iyiye gittiğini ve müzik müzesinin açılışında Tatlıses’i de aralarında görmek istediklerini sözlerine ekledi.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Uluslararası İslâm Bilgeleri Zirvesi Şanlıurfa’da düzenlenecek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com