Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Mevlevihane Çarşısı'nda Kura Çekimi Yapıldı

Mevlevihane Çarşısı'nda Kura Çekimi Yapıldı

Giriş Tarihi: 24 Şubat 2011 Perşembe 21:49
Mevlevihane Çarşısı'nda Kura Çekimi Yapıldı

Şanlıurfa Belediyesi, Mevlevihane Çarşısı’nda restorasyon çalışması tamamlanan 7 işyerinden ikisini Mikro Kredi ve El Sanatları Merkezi’ne verirken 5 işyerini de kaybolmaya yüz tutmuş yöresel el sanatlarının derneklerine kura çekimi ile tahsis etti.

     Şanlıurfa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Necmi Karadağ’ın katıldığı kura çekimi törenin ardından Mevlevihane Çarşısı’nda kura çekiminde 5 işyeri Bakırcılık, Telkari(Kuyumcular), Keçecilik, Kürkçülük ve Ağaç Oymacılığı Derneklerine çıktı.

     Şanlıurfa Belediyesi, Mevlevihane Çarşısı’ndaki(Eski Kasap Pazarı) 7 işyerinde Urfa’da kaybolmaya yüz tutmuş yöresel el sanatlarını canlandırmayı ve kent turizmine farklı bir ivme kazandırmayı amaçlıyor.

     Şanlıurfa’ya gelen yerli ve yabancı turistlerin Urfa kültürüne özgü birbirinden güzel Bakırcılık, Telkari(Kuyumcular), Keçecilik, Kürkçülük ve Ağaç Oymacılığı ürünü bulmasını kolaylaştıracak iş yerlerinin kentin tanıtımına da büyük katkı sunacağı bildirildi.

      Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Urfa’da yöresel sanatlarının yaşatılması ve canlandırılması adına ellerinden gelen çabayı sarf ettiklerini söyledi.

    Projenin Urfa turizmine farklı bir ivme kazandıracağını belirten Ağaç Oymacılığı Ustası Fikret Ergin projede emeği geçenlere teşekkür etti.

     Ergin, yıllar içersinde kaybolmaya yüz tutmuş el emeğine dayalı zanaatkârlığın yaşatılması adına bu tahsisleri çok önemsediklerini ifade etti.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emniyeti kaçakçılara geçit vermiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com