Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Mardin'de "Yaşama Yol Ver" Projesi tanıtıldı

Mardin'de "Yaşama Yol Ver" Projesi tanıtıldı

Mardin İl Sağlık Müdürlüğü İl Ambulans Servisi Başhekimliği tarafından "Yaşama Yol Ver" kampanyası kapsamında 112 Acil Çağrı hattının gereksiz yere meşgul edilmemesi, ambulansların geçiş üstünlüğüne özen gösterilmesi konusunda vatandaşı bilgilendirdi.

Giriş Tarihi: 21 Kasım 2015 Cumartesi 15:27
Mardin'de

Mardin İl Sağlık Müdürlüğünce özel bir AVM'de kurulan  stantta, görevliler tarafından vatandaşlara 112 Acil Çağrı hattının gereksiz yere meşgul edilmemesi, ambulansların geçiş üstünlüğüne özen gösterilmesi konusunda bilgiler verildi.

Ekiplerin çalışmalarına İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Derviş, Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Burhan Turan ile İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. M. Salih Atama katıldı.

İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Derviş'in yaptığı açıklamada, Sağlık Bakanlığınca meslekteki engellerin aşılması için 112 acil çağrı hattının gereksiz yere meşgul edilmesini önlemek, trafikte ambulansların geçiş önceliğine özen gösterilmesiyle ilgili toplumsal farkındalığın arttırılması amacıyla "Yaşama Yol Ver" sloganıyla başlattığı 112 medya kampanyasını tanıtmak amacıyla stant kurduklarını söyledi.

112 acil sağlık ekiplerinin trafikte zaman kaybetmeden yol almasının hayati önem taşıdığını vurgulayan Turan, şunları söyledi:

"Trafikte kaybedilen 2 dakikada, bir anne bebeğini, bir bebeğin annesini, bir ailedeki eşi, bir evladın yakınını, sevdiğini kaybetmesine yol açabilir. Trafikteki duyarlılık binlerce insanın yaşama tutunmasına vesile olabilir. Vatandaşlarımızın gereksiz olarak meşgul ettiği 112 telefon sırasında gerçek ihtiyacı olan  hastanın ulaşmaması, kişilerin hayatını kaybetmesine ve sakat kalmasına yol açabilir.Mardin  İl Sağlık Müdürlüğü olarak vatandaşlarımıza şu çağrıda bulunmak istiyorum; 112 acili gereksiz meşgul etmeyin, ihtiyacı olan hastanın ulaşması gecikmesin."

Stantta görevli ekiplerin, gün boyu vatandaşları bilgilendireceğini belirten Turan, stantı ziyaret eden vatandaşlara hem tanıtıcı broşürler, hem de şapka hediye edeceklerini kaydetti. (M. Salih Keskin – İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Mehmet Akif İnan Devlet hastanesinin oto park sorunu çözülüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com