Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Mardin Meslek Yüksek Okulu kan bağışında bulundu

Mardin Meslek Yüksek Okulu kan bağışında bulundu

Mardin Artuklu Üniversitesi Meslek Yüksek Okullarındaki idareci ve öğrenciler Kızılay'a kan bağışında bulundu.

Giriş Tarihi: 21 Ekim 2015 Çarşamba 08:00
Mardin Meslek Yüksek Okulu kan bağışında bulundu

‘Kan Bağışı Hayat Kurtarır’ parolasıyla kan toplayan Türk Kızılay’ının bu seferki durağı Artuklu Üniversitesi’ne bağlı Mardin Meslek Yüksekokulu ve Kızıltepe Meslek Yüksekokulu oldu.

Meslek Yüksek Okullarının müdürleri ve müdür yardımcıları   başta olmak üzere, idareciler, öğretim üyeleri ve öğrenciler kan bağışında bulundular.

Mardin Meslek Yüksekokulu Müdürü Ahmet Ceylan kan bağışı ile ilgili herkesi duyarlı olmaya çağırarak şunları söyledi:

“Felaket, kaza, doğum, hastalık gibi çok zor zamanlarda ihtiyaç duyulan kanın, normal zamanlarda tedarik edilmesi için herkesi duyarlı olmaya çağırıyorum. Kan ihtiyacı insani bir durumdur. Zengin-fakir, yaşlı-genç, kadın-erkek herkese lazım olabilir. Zor durumda olan kişilerin yardımına koşmak büyük bir erdemdir, toplumsal bir görevdir. Mardin Meslek Yüksek Okulu, idarecileri, akademik ve idari personeli ve öğrencileriyle sosyal sorumluluğun bilincinde olan bir kurumdur. Kan vermek can kurtardığı gibi, bağışta bulunan kişinin sağlığı için de çok faydalıdır. Bu nedenle kan verebilecek herkesi kan vermeye davet ediyoruz.” İfadelerine yer verdi.

Kan bağışında bulunan öğrenciler ise kan vermenin bir vatandaşlık görevi olduğunu belirterek yaşadıkları huzuru dile getirdiler.

Kızılay ekibi ise, 40 ünite kan topladıklarını açıklayarak, bunun azımsanmayacak bir başarı olduğunu belirtti.

Diyarbakır Kızılay Bölge Kan Bağış Merkezi, Kan Bağışçısı Kazanım Uzmanı Baran Duymaz ise, başta Meslek Yüksekokulu Müdürü  Ahmet Ceylan’ın şahsında idarecilere, akademik personele ve öğrencilere teşekkür ettiklerini söyledi.(Mehmet Aslan-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com