Advert
Advert
Advert

Küçükhan Köyünde 1500 öğrenci kapasiteli kütüphane açıldı

Şanlıurfa Ülkü Ocakları İl Başkanlığı tarafından "Bir Kitap, Bir Hayat" isimli proje kapsamında Kütüphanesiz Her köye, Bir Kütüphane çalışmasının ilk basamağında olan ve Merkeze bağlı Küçükhan Köyündeki 1500 öğrenci kapasiteli, kütüphane açıldı.

Küçükhan Köyünde 1500 öğrenci kapasiteli kütüphane açıldı
Küçükhan Köyünde 1500 öğrenci kapasiteli kütüphane açıldı
Kütüphane açılışına Şanlıurfa Ülkü Ocakları İl Başkanı Emin Özkutlu, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Pala, MHP Şanlıurfa Merkez İlçe Başkanı Ahmet Tumbul ve davetli misafirler katıldı.

Merkeze bağlı Küçükhan Köyünde yapılan kütüphanenin açılışında bir açıklama yapan Küçükhan İlköğretim Okulu Müdürü Abdullah Öğüt şunları kaydet; “Açılacak olan kütüphanemiz öğrencilerin kitap dostu olmalarını sağlayacak ve Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef olarak gösterdiği muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkma ülküsü yolunda gayret sarf eden öğrencilere değer katacaktır. Kütüphanemizin açılışında katkı sağlayan Şanlıurfa Ülkü Ocakları Başkanı Emin Özkutlu’ya, açılışta bizleri yalnız bırakmayan Sayın Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Pala’ya ve değerli misafirlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Şanlıurfa Ülkü Ocakları İl Başkanı Emin Özkutlu ise, “Yüce Mevla Kuran-i Kerim’in ikra suresinde bizlere ‘’oku’’ emrini vermiştir. Bu Emri kendisine Şiar edinen Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfının, Şanlıurfa İl Temsilciliği olarak bugün eğitim anlamında “Bir Kitap, Bir Hayat” projesiyle çıktığımız bu yolda yaptığımız çalışmalarla Kütüphanesi olmayan Köy Okullarına kütüphane yapmak için çalışıyor ve birinci kısmını gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Kütüphaneler bir milletin aydınlık geleceğine giden yoldur. Bu anlamda Küçükhan İlköğretim Okuluna yaptırmış olduğumuz kütüphanenin milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürü Ahmet Pala, “Bütün bu yapılan hizmetler öğrencilerimizin geleceği içindir. Hepimiz sizler için varız. Geleceğimizi sizlere bırakacağız. Geleceğimizi teslim edeceğimiz siz gençlerin iyi yetişmesi, iyi donanması gerekmektedir. Burada öğretmenlerimize düşen görev ellerine teslim ettiğimiz yavrularımızı memleketini ve milletini seven fikirlere karşı hoş görülü olarak yetiştirmektir, Bu kapsamda Şanlıurfa Ülkü Ocakları Başkanına ve Genç ekibine Teşekkürlerimi Sunuyorum” dedi.

Açılışın ardından Kütüphanenin açılışına katkı sunan Şanlıurfa Ülkü Ocakları İl Başkanı Emin Özkutlu’ya, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Pala Tarafından Bir Plaket verildi.

Ayrıca Okulda en çok kitap okuyan Esma Toprak, Emine Dağ ve Hilal Kılıç isimli öğrencilere hediyeler verildi.
www.balikligol.com  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu