Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem KESK "kan ve gözyaşi ortadoğunun kaderi değildir"

KESK "kan ve gözyaşi ortadoğunun kaderi değildir"

Giriş Tarihi: 9 Ağustos 2011 Salı 14:14
KESK


        

Kesk Şanliurfa Şubeler Platformu  Ortadoğu coğrafyasında “Arap Baharı” adı altında halk ayaklanmalarıyla dikta rejimlerinin alaşağı edilmesinin sancıları yaşanmakta olduğunu söyleyerek Kısmi de olsa demokratikleşme umutlarının yeşermesi egemenliklerini kaybedenleri kaygılandırmakta olduğunu söyledi.

 Taşların yerinde oynadığı bu süreçte egemen ülkeler şiddet yöntemiyle halkın demokrasi taleplerini bastırmaya çalışmaktığını söyleyen KESK;  “Suriye, vahşete varan katliamcı yaklaşımlarla ölümleri ve yeni acıları da beraberinde getirmektedir”  Dedi.

 

      KESK Kesk Şanliurfa Şubeler Platformu adına yazılı bir açıklama yapan Dönem Sözcüsü Halit Şahin; “Kürt sorunu ise Ortadoğu coğrafyasının en yakıcı sorunu ve acil çözüm bekleyen sorunların başında gelmektedir. Başta Türkiye olmak üzere İran, Irak ve Suriye; Kürt sorununu şiddet, inkâr ve imha yöntemleriyle bastırmaya çalışmaktadırlar. İnkâr ve imha politikalarının başta Kürtler olmak üzere Ortadoğu halklarına bunca acılar yaşatmışken şiddet seçeneğinin sorunu daha da derinleştirdiği biliniyorken bu yöntemden ısrar edilmesi halklara yeni acıları getirmeye devam etmektedir Şanlıurfa KESK Şubeler Platformu olarak Suriye’nin kendi halkına dönük katliamlarını büyük bir kaygıyla izlemekteyiz. Kan, Şiddet, Acı, Gözyaşı Ortadoğu halkının kaderi değildir. Bu yaşananların tek sorumlusu demokratik ve insani talepleri görmezden gelen egemen ülkelerdir” dedi

 

      Kürtlerin halkının demokratik haklarının sivi bir anayasa ile güvence altına almasını isteyen Şahin, bu ülkenin üniter yapısı içerisinde Kürtlerin halk olmaktan kaynaklı taleplerini sivil bir anayasa ile güvence altına alımasını istedi.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emniyeti kaçakçılara geçit vermiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com