Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Kamalak: Niyet halis olursa sorunlar çözülür

Kamalak: Niyet halis olursa sorunlar çözülür

Çeşitli temaslarda bulunmak için Diyarbakır'a gelen Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, yeryüzünde çözülemeyecek sorunların olmadığını belirterek, bunun da halis bir niyetle başarılabileceğini söyledi.

Giriş Tarihi: 17 Ekim 2015 Cumartesi 18:32
Kamalak: Niyet halis olursa sorunlar çözülür

Diyarbakır’ı çeşitli temaslarda bulunmak üzere 5 günlüğüne ziyaret gelenSaadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak ve beraberindeki heyet, basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi.

Basın toplantısında konuşan Mustafa Kamalak, anlaşmamak ve bir olmamak için hiçbir sebebin olmadığını belirterek, Allah’ın birliğine inanmanın ve İslam’ın yaşam biçiminin topluma huzur getireceğine vurgu yaptı.

‘Adaletin dışında zulümden başka ne vardır?’

Bölgede yaşanan olaylardan üzüntü duyduklarını ifade eden Kamalak, yaşanan olaylar nedeniyle bölgede çalışmalarını yoğunlaştırdıklarını ve ortaya çıkan sıkıntıları çözmek için seferber olduklarını söyledi.

Bölgeye değer verdikleri için 5 gün süresince bir takım çalışmalar yapacaklarını bildiren Kamalak, “Adaletin dışında zulümden başka ne vardır?Hakkın dışında batıldan başka ne vardır?Bu bölge öz değerlerine sahip çıkan, geleneklerine değer veren mert insanların yaşadığı bir bölgedir. Bu yüzdendir ki bölgeye değer veriyoruz.” dedi.

Bütün insanlığın bir bunalım içinde olduğunu söyleyen Kamalak, küfür ehlinin Müslümanlara karşı birleştiğine ve oyunlar oynadığına dikkat çekerek,  “Kürt’üyle, Türk’üyle, Laz’ıyla, Çerkez’iyle, Acem’iyle, Arap’ıyla, Zaza’sıyla, Sünni’siyle ve Alevi’siyle bu oyunu bozmamız gerekiyor.” dedi.

‘Yeryüzünde çözülemeyecek sorun yoktur yeter ki niyet halis olsun’

Geleceğe ümitle baktığını söyleyen Kamalak, “İnanan insandan da zaten başkası beklenemez. Önümüzde bir seçim var. Yörenin çözülemeyecek sorunu yoktur. Milli görüşün açtığı fabrikalar bir bir elden çıkarılıyor. Diyarbakır’da sadece 8 fabrika vardır. Hâlbuki Diyarbakır’da şu an yüzlerce fabrikanın olması gerekiyordu. Müslümanlar imamesi kopmuş tespih taneleri gibi dağılmışken, Müslümanlar olarak İslam dünyasını birleştirmemiz gerekiyor. Sorunları çözmek için 'Adil Düzeni'oluşturmalıyız. İslam’ı yaşamalıyız. Bize Allah’ın kitabı ve Resulullah’ın sünneti emanet olarak bırakılmıştır. Bu emanetlere sahip çıkmalıyız. Yeryüzünde çözülemeyecek sorun yoktur yeter ki niyet halis olsun.” şeklinde konuştu. (M. Sıddık Bilge/Yunus Sırat – İLKHA)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da Yeni Anayasa Bilgilendirme Toplantısı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com