Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Kadına Yönelik Şiddetin Engellenmesi için Devteşti ve Yavuz Selim’de toplandılar

Kadına Yönelik Şiddetin Engellenmesi için Devteşti ve Yavuz Selim’de toplandılar

Şanlıurfa Valiliği ile Elbirliği Derneği'nin işbirliğiyle, kadına yönelik şiddetin engellenmesi amacıyla her hafta bir mahallede gerçekleştirilen toplantıların dört ve beşincisi gerçekleşti.

Giriş Tarihi: 26 Temmuz 2012 Perşembe 16:06
Kadına Yönelik Şiddetin Engellenmesi için Devteşti ve Yavuz Selim’de toplandılar

"Sağlıklı kadın sağlıklı annedir. Sağlıklı toplum için şiddete hayır" sloganlı projede, İl Müftülüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ve Şanlıurfa Barosundan uzmanlar alanlarına göre kadına şiddetin etkilerini vatandaşlara anlatıyor.

 

Bu hafta dördüncü program Devteşti Mahallesi Belediye İlköğretim Yanı Park Alanı, Beşincisi ise Yavuz Selim Mahallesi Savacak Kıraathanesinde gerçekleşti.

 

Devteşti Mahallesi Belediye İlköğretim Yanı Park Alanındaki programa Sağlık Müdürlüğünden Tuba Tayfur, İstanbul Baro’dan Yasemin Güllüoğlu, Müftülükten Yasemin Sarı katılırken, Yavuz Selim Mahallesi Savacak Kıraathanesinde gerçekleştirilen programa İstanbul Baro’dan Av. Yasemin Güllüoğlu, Sağlık Müdürlüğünden Tuba Tayfur ve Müftülük’ten Esma Özdemir katılarak konularında vatandaşı bilgilendirdiler.

 

Her iki programda yaklaşık 600 kişiye hitap ettiklerini belirten Elbirliği Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği Başkanı Handan Karataş; “Valilik ile birlikte ortak bir proje yürütüyoruz. Projemiz 'sağlıklı kadın sağlıklı annedir. Sağlıklı toplum için şiddete hayır.' Bu projede, İl Müftülüğümüz, İl Sağlık Müdürlüğümüz ve Baromuz olmak üzere üç iştirakçimiz var. Çok güzel geçiyor. Programımız erkeklere yönelik olarak yapılması planlanırken, yaklaşık yarısını kadınlar ve çocuklar oluşturuyor. Konuşmaların ardından erkeklere yönelik anket çalışması yapıyoruz. Şanlıurfa’da kadına karşı bakış açısı değişiyor” dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Nihayet Eyüp Nebi makamına el attılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com