Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık İznik'te çöplükler yeşil alana dönüşüyor

İznik'te çöplükler yeşil alana dönüşüyor

Bursa'nın İznik ilçesi Boyalıca Mahallesi'nde bulunan çöp depolama alanının iyileştirilmesiyle 9 bin metrekare yeşil alan daha Bursa'ya kazandırıldı.

Giriş Tarihi: 8 Ekim 2015 Perşembe 20:36
İznik'te çöplükler yeşil alana dönüşüyor

İznik ilçesi Boyalıca mahallesinde bulunan vahşi çöp depolama alanının rehabilitasyon çalışması tamamlandı. İyileştirme çalışmalarının tamamlanmasıyla 9 bin metrekare yeşil alan daha Bursa’ya kazandırıldı.

Rehabilitasyon çalışmalarıyla yeşil alana dönüşen vahşi çöp sahalarında; katı atığın tasfiye işlemleri yapılarak sahanın üstü toprak ile kapatılıyor, çöpte meydana gelen biyolojik bozulma sonrası oluşan metan gazı uygun noktalara yerleştirilen gaz bacaları ile kontrol altına alınıyor, ayrıca sahaya girişlerin engellenmesi için saha tel çit ile çevriliyor.

Mart 2015 tarihinden buyana devam eden ve 7 farklı alanda gerçekleştirilen rehabilitasyon çalışmalarıyla Bursa’da bulunan 29 adet vahşi depolama alanının 7 tanesi rehabilite edilerek toplam 35 bin metrekare yeşil alan Bursa’ya kazandırılmış oldu. 

Rehabilitasyon çalışmaları; Karacabey, Mustafakemalpaşa ve Yenişehir ilçelerinin vahşi çöp depolama sahaları ile devam edeceği bildirildi.

(İLKHA)      

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Mehmet Akif İnan Devlet hastanesinin oto park sorunu çözülüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com