Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem İTTİHAD heyeti En-Nedvi ve Kışlakçı ile görüştü

İTTİHAD heyeti En-Nedvi ve Kışlakçı ile görüştü

İTTİHAD yetkililerinden oluşan heyet, İstanbul'da STK'lar ve kanaat önderlerine yönelik ziyaret ve temaslarına devam etti.

Giriş Tarihi: 31 Ekim 2015 Cumartesi 14:16
İTTİHAD heyeti En-Nedvi ve Kışlakçı ile görüştü

Âlimler ve Medreseler Birliği (İTTİHAD) Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şenlik ve beraberindeki İTTİHAD İstanbul Sözcüsü Mehmet Şakir Direkçi, Anadolu Ajansı Ortadoğu ve Afrika Haberleri Yayın Yönetmeni Turan Kışlakçı ile, tanınmış İslam alimi Hasan En-Nedvi’nin Türkiye’de bulunan torunu Yunus En-Nedvi  ile görüştü. 

Görüşme sırasında medreseleri  kırsaldan merkeze alış hedeflerini dile getiren İTTİHAD  Genel Başkan Yardımcısı  Şenlik, “Biz medreseye yeni bir performans yeni bir vizyon kazandırmaya çalışıyoruz. Yemen’den, Moritanya’dan, özellikle Suriye’den gelen âlimlerin tecrübelerinden istifade etmeye çalışıyoruz. Kaliteli insan yetiştirmek ve vasat çizgiyi muhafaza etmek gerekir. Ümmet tarih boyunca sivri uçlardan zarar görmüştür. Onun için vasat çizgi, kucaklayıcı üslup, kazandırıcı dil, çok önemli ve gereklidir” dedi.

İTTİHAD’ın yaptığı hizmetlerin çok önemli olduğunun altını çizen Anadolu Ajansı Ortadoğu ve Afrika Haberleri Yayın Yönetmeni  Kışlakçı ise, “Özelikle yapılabilse eğitim yaşının en aşağılara çekilmesi gerekir. Hatta çocuk üç yaşından sonra ezber ve hafızlığa hazırlanmalıdır ki, kelime hazinesi çok gelişsin. Yemen, Moritanya, Hindistan ve Kürdistan’daki medreselerin tedrisat şekilleri aynıdır. Bu üç önemli merkezin birbirlerinin tecrübelerinden istifade etmeleri gerekir. Medreselerde misafir edinme kültürünün canlı tutulması gerekir. Bu kültürün geliştirilmesi gerekir.” şeklinde konuştu

İTTİHAD heyeti ile görüşmekten dolyı memnun olduğunu dile getiren tanınmış İslam alimi Hasan En-Nedvi’nin Türkiye’de bulunan torunu Yunus En-Nedvi de, “Biz İTTİHAD ulemasının misafir edinmekten şeref duyarız. Çok önemli hizmetler yapmaktasınız. Fırsat bulursam, sizi ziyaret etmeyi, oradaki kardeşlerimle tanışmayı can-ı gönülden çok arzu ediyorum” ifadelerini kullandı.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MÜSLÜMAN’IN VE ÜMMETİN GÜVENLİĞİ (1)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com