Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Yaşam İşten Çıkarılan Taşaron İşçiler Hastane Önünde Eylem yaptılar

İşten Çıkarılan Taşaron İşçiler Hastane Önünde Eylem yaptılar

Şanlıurfa Balıklıgöl Devlet Hastanesinde yeni ihale alan firmanın işten çıkardığı işçiler hastane önünde eylem yaptılar.

Giriş Tarihi: 4 Haziran 2014 Çarşamba 14:02
İşten Çıkarılan Taşaron İşçiler Hastane Önünde Eylem yaptılar

İşçilere göre 9, Firmaya göre 8 işçininin işten çıkarılmasını protesto etmek için KAŞİP üyesi çok sayıda taşaron işçi hastahane önünde toplanarak çıkarılan işçilerine destek olamak için eylem düzenlediler.

Eylemde konuşma yapan KAŞİP derneği başkanı Hakan aydın; "Başbakan'a sesleniyoruz. hiç bir güvencesi olmayan taşaronları bir an önce güvenceye kavuşturacak yasayı meclisten geçirin. bugün 9 tane işçi arkadaşımız hiç bir suçları yokken haksız yere işten çıkarıldı. bu haksızlık kadrolu bir çalışana yapılamazken, asgari ücrete tabi işçilere yapılması vicdanları yaralıyor" dedi.

İŞÇİLER "HAKSIZLIK"  FİRMA "DİSİPLİNDİZLİK" DİYOR

İşçiler işten çıkarılmalarının büyük haksızlık olduğunu hiç bir suçlarının olmadığını iddia ederken firma yetkilileri ikisi eski şirket temsilcisi, diğerleri de çeşitli disiplinsizlikten işten çıkarıldığını açıkladı.

 "HEPSİNİN LİSTESİ ELİMİZDE"

işten çıkarılan işçilerinin listesnin ellerinde olduğunu söyleyen Humay Temizlik ve On İlaçlama Sağlık hizmetleri  Ortak Girişimi yetkilisi Mehmet Tam; Çıkarılan personel sayısı 8 tanedir. 1 tanesi eski şirketin temsilcisi olduğu için o şirketin ihaleyi kaybetmesiyle kendileri ayrıldılar. biri  hem kuruma hemde bize yaptığından dolayı çıkarıldı, 2 kişi şirkete ve sağlık bakanlığına dava açmış biz gelmeden kendiliğinden işi bırakmışlar, geriye kalan iki personelde işini iyi yapmayan lakayt şahıslar oldukları için çıkarılmıştır" dedi.

"KONUYLA İLGİLİ HEM HASTANE HEM DE BİZ AYRICA AÇIKLAMA YAPACAĞIZ"

Konuyla ilgili daha geniş açıklama yapacaklarını söyleyen Tam; "ayrıca hastane de gerek gördüğünde bu konuyla ilgili açıklama yapacak. hiç kimseye haksızlık yapılmadı. kimseye kasıtta yapılmadı. ama ihale alan firma kadrosunu oluşturmak zorunda. işini daha iyi yapabilmesi için daha disiğlinli çalışanlara ihtiyaç vardır. biz de o ihtiyaç doğrultusunda hareket etmek zorundayuz" diye konuştu.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Yeşiller içinde bir Şanlıurfa hedefi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com