Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya İsrailli generalden Hizbullah açıkaması

İsrailli generalden Hizbullah açıkaması

Siyonist İsrail general, Lübnan Hizbullah'ının askeri kabiliyetlerini ele alarak, Nasrallah'ın Hizbullah'ı dünyada en güçlü hareket düzeyine taşıdığını vurguladı.

Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2015 Pazartesi 15:25
İsrailli generalden Hizbullah açıkaması

İşgal yönetimi Kara Kuvvetleri Komutanlarından General Gay Tzur, İbranice haber sitesi “Walla” ile röportajında, Hizbullah’ın askeri kabiliyetlerini ele alırken, Seyyid Hasan Nasrallah’ın Hizbullah’ı dünyada en güçlü örgüt düzeyine taşıdığını vurguladı.

Tel Aviv’deki bir güvenlik kurumuna bağlı Walla haber sitesinin yazdığına göre, “Aman” askeri istihbarat kurumundaki bazı kaynaklar,  Hizbullah lider Hasan Nasrallah’ın İslam ve güvenlik nazariyeleri dışında ekonomi, dünya pazarı gibi konularda da geniş bilgi birikimine sahip olduğunu ve bununda Hizbullah’ın dünyada özelliklede Afrika ve Güney Amerika’da faaliyetlerini genişletmesine yardım ettiğini itiraf ettiler. 

İsrail’in kanal 7 televizyonu, internet haber sayfasında, Nasrallah’ın kişisel üstünlüğüne değinerek şu ifadelere yer verdi: “Bu imtiyazların, ayrıcalıkların başında onun önderlik gücü geliyor; söz konusu araştırmaya (ikinci savaştan önce) katılanların yüzde 76’sı Nasrallah’ın rehberlik kabiliyetinin olduğunu söylerken ikinci savaştan sonra Nasrallah’ın önderlik kabiliyetine inanan İsraillilerin sayısı yüzde 80’ne ulaşmıştır.”

Siyonist İsraillilerin Seyit Hasan Nasrallah’ın şahsiyetinde hissetikleri en büyük tehlike, onun Hizbullah’ın kabiliyetlerinin genişletilmesi ve iki taraf arasında askeri çatışmaların yaşandığı sırada İsraillere yönelik psikolojik savaş yürütmesi konusunda sahip olduğu kapsamlı deneyimidir. Savaş sırasında bu konunun İsraillerin halet-i ruhiyesi üzerinde önemli bir etkisi bulunur ve Siyonist rejimin umumi mahfilleri, siyasi ve askeri liderleri arasında özgüvensizlik icat etmektedir.

İsrail Kara Kuvvetleri Komutanlarından General Gay Tzur, İbranice haber sitesi “Walla” ile röportajında, Hizbullah’ın askeri kabiliyetlerini ele alırken, Hasan Nasrallah’ın Hizbullah’ı dünyada en güçlü örgüt düzeyine taşıdığını vurguladı.

Rayu-l Yavm gazetesinin haberine göre, İsrailli uzmanlar, araştırma merkezleri ve güvenlik servisleri Lübnan Hizbullah’ı Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah’ın şahsiyetini araştırmaya dönük çalışmalarını hala sürdürüyorlar. Örneğin İsrail Üniversitelerinin sosyoloji üstatları Profesör Yohanan Eshel ve Dr. Haroal Kimche, İsraillilerin –ikinci Lübnan savaşından önce ve sonrasında –Nasrallah’a bakışı konusunda yaptıkları bir araştırmada, çoğu kişisel özellikler ve imtiyazlar bakımından Hizbullah Genel Sekreterinin Siyonist İsrail Başbakanına üstünlük sağladığını belirttiler. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Washington karıştı! sular durulmuyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com