Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi "İşçi alımında engellilerin kontenjanı artırılsın"

"İşçi alımında engellilerin kontenjanı artırılsın"

Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Bitlis Şube Başkanı Ahmet Koçyiğit, İŞKUR tarafından toplum yararına çalıştırılmak üzere işçi alımında engellilerin kontenjanın artırılmasını istedi.

Giriş Tarihi: 18 Eylül 2014 Perşembe 22:22

 Bitlis merkez ve ilçelerinde açıklanan resmi rakamlarda 5 bin 400 engelli vatandaşın olduğunu belirten Türkiye Sakatlar Derneği Bitlis Şube Başkanı Ahmet Koçyiğit, bu engelli vatandaşların biran önce topluma kazandırılması gerektiğini söyledi.

Koçyiğit açıklamasında, “Doğuştan gelen ve sonra da çeşitli kazalar sonucunda birçok vatandaşımız engelli duruma düşmektedir. Her birimizin aday olduğu bu engellilik durumunda olan vatandaşlarımıza sahip çıkmalıyız. Dernek olarak bu engelli vatandaşlarımızın bazılarına her ne kadar ulaşarak topluma kazandırmaya çalışsak da, çoğu engelliler toplumdan uzak evlere hapsedilmiş durumdadırlar. Bunları yeniden topluma kazandırmak için kim elinden ne geliyorsa yapmalıdır.” dedi.

Koçyiğit, İŞKUR tarafından temizlik başta olmak üzere farklı kurumlarda çalıştırılmak üzere işçi alımında engelli vatandaşlara öncelik verilerek, kontenjan sayılarının artırılmasının engellileri topluma kazandırmak için önemli bir adım olacağını kaydetti.

Açıklamasının devamında Koçyiğit, “İlimizde İŞKUR tarafından farklı kurumlarda çalıştırılmak üzere bin 700 işçi alımı yapılacağı duyuruldu.  İlk etapta Milli Eğitim Müdürlüğü’nde çalıştırılmak üzere 710 işçi için başvurular başladı. Dernek olarak isteğimiz, istihdam edilecek olan işçi alımında öncelik engelli vatandaşlarımıza verilmesidir. Sürekli toplumdan dışlandıklarını düşünen bu engelli vatandaşlarımıza iş ortamının sağlanması durumda, bu algıdan sıyrılarak toplumla birlikte olmaya çalışacaklarını düşünüyoruz. Engellilere sadece acınarak bakmak yerine, onların kendi ayakları üstünde durarak, hayata daha güzel bakmaları için iş imkânları sağlamalıyız.” ifadelerine yer verdi. (Şükrü Tontaş-İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Turizm Çalıştayından ortak ses: Terörün ekmeğine yağ sürmeyeceğiz

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com