Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya iNTERNET MEDYASI YASASI ÇIKIYOR

iNTERNET MEDYASI YASASI ÇIKIYOR

Giriş Tarihi: 4 Kasım 2010 Perşembe 16:34
iNTERNET MEDYASI YASASI ÇIKIYOR

 Önümüzdeki günlerde internet medyasıyla ilgili bir tasarıyı kamuoyu ile paylaşacaklarını açıklayan Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Murat Karakaya, Sanırım 2011 yılına yeni bir internet haber siteleri kanunuyla gireceğiz. dedi.

Karakaya, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda düzenlenen Yerel Medya Bilgilendirme Toplantısında, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünün (BYEGM) yerel medyayla buluşmaya önem verdiğine işaret eden Karakaya, özellikle son iki yıldır yoğun bir çaba içerisinde çalıştıklarını söyledi.

Her ortamda basın kartının etkinliğinin korunması anlamında ne söylenmesi gerekiyorsa, ne ifade edilmesi gerekiyorsa bunlara ilişkin gerekli faaliyetlerde bulunduklarını ifade eden Karakaya, Basın kartı, gazetecilik mesleğinin onuru olan bir kart. O prestijinin, o onurunun korunması gerekiyor dedi.

-İNTERNET MEDYASI-

Karakaya, internet medyasıyla ilgili yaptıkları çalışmalara da değinerek, İnternet medyası yeni gelişen bir sektördür. İnternet medyasıyla ilgili ciddi bir çalışma yapılması gerekiyor. Hukuki zemine, yasal bir statüye kavuşması gerekiyor. Bununla ilgili toplantı yaptık. İki ayrı toplantı yapıldı. Orada biz de bulunduk. Sorunlar dile getirildi. Bu konuda bir çalışma yapmak üzere de Sayın Başbakan Yardımcımız Bülent Arınç bizleri görevlendirdi diye konuştu.

Şu anda bir çalışma içerisinde olduklarını bildiren Karakaya, sözlerini şöyle sürdürdü:

Önümüzdeki günlerde internet medyasıyla ilgili bir tasarıyı da sizlerle paylaşacağız. Yapısı itibarıyla internet sektörünü düzenlememiz şu aşamada mümkün değil. Çünkü gelişen, dinamik bir sektör. Elini, kolunu bağlamak istemiyoruz Ama en azından habercilik yapan internet sitelerinin webpagelerinin yasal bir zemine kavuşturulması gerekiyor. Bu çerçevede bir düzenleme yapıldı. Sanırım 2011 yılına yeni bir internet haber siteleri kanunuyla gireceğiz.

Bu şekliyle internet medyası çok ciddi yanlışlar yapabiliyor. Oysa interne medyası en çok takip edilen araçtır. Bir düzenleme ile gerçek yayın yapan siteler  ile başka amaçla yayın yapanlar ayrılmış olacaklar.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

BYEGM 30’NCU YEREL MEDYA ÖZENDİRME YARIŞMASI DUYURUSU

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com