Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem İHH'dan Kobanililere sıcak yemek

İHH'dan Kobanililere sıcak yemek

İHH Kobani'den Suruç ilçesine gelen yaklaşık 5 bin mülteciye sıcak yemek dağıtımı yapıyor.

Giriş Tarihi: 24 Eylül 2014 Çarşamba 11:57
İHH'dan Kobanililere sıcak yemek

Savaş sebebiyle Kobani’den Suruç ilçesine gelen mültecilere yardım elini uzatan İHH İnsani Yardım Vakfı, Yatılı İlköğretim Bölge Okulunda (YİBO) ve bir işmerkezinde kalan yaklaşık 5 bin kişiye günde 3 öğün yemek dağıtımı yapıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan İHH Şanlıurfa Temsilcisi Behçet Atilla, İHH’ya ait 2 adet mobil aşevinin Suruç merkez ve YİBO'da sıcak yemek dağıttığını, bir adet mobil hastanenin de sağlık hizmeti verdiğini söyledi.

Kobani’deki iç savaştan dolayı 100 bin üzerinde insanın ilçeye geldiğini belirten Atilla, savaşın en büyük mağdurlarının kadınlar ve çocuklar olduğunu ifade etti. İHH’nın ilk etapta insanın en acil ihtiyacı olan gıda, yemek konusunda harekete geçerek YİBO ve bir işmerkezinde kalan yaklaşık 5 bin kişiye günde 3 öğün yemek dağıtımı yaptığını bildiren Atilla, herkesi sığınmacılar konusunda duyarlı olmaya çağırdı.


Tüm STK’lara seslenen Atilla, “Herkes Allah rızası için elinden geleni yapsın, bu dar günde bu çoluk çocuğun mağduriyetini gidersin. Diğer STK kuruluşlarımız da farklı çalışmalar yapılabilirler. Su ve kuru gıda getirebilirler. Çocuk bezi, bisküvi, mama ve özellikle hijyen paketine çok ihtiyaç var” dedi. 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emniyeti kaçakçılara geçit vermiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com