Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem İdil'de 6-8 Ekim şehitleri anıldı

İdil'de 6-8 Ekim şehitleri anıldı

Geçen yıl 6-8 Ekim'de Kobani bahaneli HDP/PKK'lilerce vahşice katledilen Yasin Börü ve arkadaşları için, Şırnak'ın İdil ilçesinde (Hezex) faaliyet yürüten İdil İrşad Der tarafından anma programı düzenlendi.

Giriş Tarihi: 12 Ekim 2015 Pazartesi 01:44
İdil'de 6-8 Ekim şehitleri anıldı

 

 

İdil İrşad Der tarafından, geçtiğimiz yıl 6-8 Ekim’de HDP/PKK’lilerce vahşice katledilen Yasin Börü ve arkadaşları için, Şırnak’ın İdil (Hezex) ilçesine bağlı Tepeköy (Xıraprapın) Merkez Camii’nde düzenlenen anma programı yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Program,köy imamı Mesut KUL Hoca’nın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Programa konuşmacı olarak katılan Batman İmam Hatip-Der Başkanı Molla Osman Teyfur’un yaptığı Kürtçe konuşmayla devam etti.

Konuşmasında geçen yıl 6-8 Ekim’de  şehit Yasin ve arkadaşlarının, fakir,yetim ve muhtaçları güldürmek için Kurban eti dağıttıkları sırada, çok vahşice katledildiklerini söyleyen Teyfur Hoca, “Geçmiş tarihlerde hiçbir kafir ve zalimin yapmadığı ve hatta Kürt milletinin örfünde, inancında ve kültüründe olmayan bir vahşet ile katledildiler. Kabil bir taş ile Habil’i şehit etti, Nemrut İbrahim’i (as) ateşe attı, Yezid, Hz. Hüseyin’in başını kesti. Fakat bunlar, tüm öldürme şekillerini uyguladılar. Yani bunlar önceki kafir ve zalimlerden daha ötedirler.” dedi.

Şehitler dava ve davetçiler için kayıp değildir

Daha sonra şehitler hakkında konuşan Tayfur şöyle devam etti:

 “Şehitler davetçiler için şahittir, kayıp değildir, daima fayda vermiştir. Habil’den başlayan Şehitler kervanı, kıyamete kadar devam edecektir. Şehitsiz bir İslam davası düşünülemez, her zaman İslam Davasına öncülük etmiş olanla, şehitlerdir. En büyük mükafat, yine şehitlerindir. İslam’ın hakimiyeti, ancak şehitlerin kanı ile olacaktır. Mesela Yasin ve arkadaşları belki yüz yıl yaşamış olsalardı, bu kadar İslam davasına fayda sağlayamazlardı. Ama onların kanı yüzlerce Müslümanın uyanışına sebep oldu. Dünyada İzzet ve şerefi, ahrette ise mükafatı kazanmak istiyorsak, İslam davasına ve şehitlerin bize bıraktıkları miraslarına sımsıkı sarılmamız lazım. Kafir ve zalimlere karşı da iman ve sabır ile durmak gerekir.”

Program şehitlerle ilgili sinevizyon gösterimin ardından yapılan dua ile  son buldu. (M. Şerif Aşkın-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Arazi sorununu Ankara’ya taşıdılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com