Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem "Huzurdan en fazla Doğu istifade eder"

"Huzurdan en fazla Doğu istifade eder"

​Huzur ve barış ortamının sağlanmasıyla ülke dinamiklerinin aktif hale geleceğini belirten Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Doktor Gıyasettin Baydaş, bundan bölgenin en fazla istifade edeceğini söyledi.

Giriş Tarihi: 5 Kasım 2015 Perşembe 12:04

 

İstikrar ve huzurun olduğu her yerde başarının kaçınılmaz olduğunu söyleyen Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Doktor Gıyasettin Baydaş, huzur ve barış ortamında üniversitelerin daha aktif olacağına dikkat çekti.

İlke Haber Ajansı’na (İLKHA) konuşan Rektör Gıyasettin Baydaş, ““Terörün bittiği, huzurun ve barışın geldiği an bundan en fazla istifade edecek olan bölge Doğu ve Güney Doğudur.” dedi.

Huzurun olduğu yerde ekonomik olarak gelişme ve büyümenin olacağını, bunun sonucunda insanların daha fazla rahat edeceğini söyleyen Prof. Baydaş, “Üniversite olarak, bir üniversite yöneticisi olarak; terör hadiselerinin olmadığı bir dönemde, üniversitemizi daha fazla geliştirip ve büyütebiliriz.  Üniversiteye iyi kaliteli ve daha fazla akademisyen ve bilim adamı getirebiliriz, çok daha güzel çalışmalar yapabiliriz. “ifadelerini kullandı.

Baydaş, son dönemde yaşanan olaylardan dolayı Diş Hekimliği Fakültesi’ne personel bulamadıklarını söyledi.

İstikrarın ve huzurun olduğu bir yerde her türlü başarının yakın olduğunu ifade eden Baydaş, “Şuanda bizim içinde olduğumuz durum inşallah huzura doğru gidiyor. Bizim ülkemizde terör olmazsa huzur olursa, barış sağlanırsa, ülkenin dinamikleri her açıdan aktif hale gelir ve büyürüz. Bundan da en fazla istifade edecek olan bu bölgedir.” dedi. (Nihat Kanat-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da mühimmat ele geçirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com